banner56

Şehit Muhammed Yalçın' ın Ailesi Şehidimizin İsminin Verildiği Okulda

Şehit Muhammed Yalçın' ın Ailesi Şehidimizin İsminin Verildiği Okulda
Şehit Muhammed Yalçın' ın Ailesi Şehidimizin İsminin Verildiği Okulda
İlköğretim haftası kutlama etkinlikleri kapsamında "15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi"nde düzenlenen programa Şehit Muhammed Yalçın' ın ailesi de katıldı.


21.09.2016 Çarşamba günü saat 10.15’te düzenlenen kutlama programına Vali Süleyman Tapsız ve il protokolünün yanı sıra, Şehit Muhammed Yalçın' ın babası Selahattin Yalçın, annesi Safa Yalçın, ablaları Kader ve Ayşe Yalçın ile kardeşi Yasin Yalçın, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.
Şehit Muhammet Yalçın' ın ailesi ve protokol üyeleri tarafından okul kurdelesi kesilerek açılışı yapılan okulda misafirler öğrenciler tarafından kapıda karşılandı.

" Bugün hem sevinçli hem de hüzünlüyüz"
Kuran-ı Kerim tilaveti okunmasıyla başlayan programda demokrasi şehidimizin ismini okulda yaşatılacağını söyleyen Vali Süleyman Tapsız, konuşmasında " Bugün hem sevinçli hem de hüzünlüyüz. Sevinçliyiz şehidimizin ismi okulda yaşatılacak, milletin okulu yine milletin oldu bir de bu özelliği var. Bu okulumuza 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde F16'lardan atılan bombalar sonucunda şehit olan değerli kardeşimiz Muhammet Yalçın'ın adını verdik.

"15 Temmuzda en kanlı ve en büyük ihanetle karşı karşıya kaldık."
15 Temmuz gecesi yaşananlara hep beraber baktığımızda, siyasi tarihimizin en kanlı ve en büyük ihanetiyle karşı karşıya kaldık. 241 vatandaşımız şehit oldu, 2194 yaralımız var. Ülkenin her yerinde insanlar, ülkesini devletini, bayrağını, vatanını, demokrasisini savunmak için; bayrağını eline alarak tankların, silahların ve zırhlı araçların karşısına durdu.

"15 Temmuzda Çanakkale ruhu meydanlardaydı"
Bu millet, bir kez daha milli iradesine gasp etmeye çalışan hangi güç olursa olsun, o gücün karşısında nasıl durulacağına, bir Vatan, bir Ülke, bir Bayrak nasıl savunulur bütün dünyaya bir kez daha gösterdi.
"Çanakkale Savaşında 7 düvele karşı mücadele veren milletimiz, imanıyla bütün düşmanları püskürterek "Çanakkale Geçilmez" dedi.
Vali Tapsız konuşmasının devamında, "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır / Toprak, eğer uğrunda ölen varsa Vatandır," diyerek atalarımızın bu toprakları canları pahasına savunmak için kanlarının son damlasına kadar mücadele ettiğine dikkat çekti.

"Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan"
Biz yeter ki birliğimizi beraberliğimizi koruyalım, muhafaza edelim. Kurtuluş Savaşında olduğu gibi Nene Hatunlar, Sütçü İmamlar, Şehit Kamiller, Hasan Tahsinler ortaya çıkacaktır.
Nitekim 15 Temmuz gecesinde Ömer Halisdemirler, Muhammed Yalçınlar ortaya çıkmıştır.
Şehitlerimiz Vatan için, Bayrak için canlarını feda etmiştir. Rabbim İnşallah bu millete böyle kötü günleri tekrar yaşatmasın.

"Şehit Kardeşimiz Muhammet Yalçın' ı daima hatırlayacağız"
Sizlerin huzurunda şehit kardeşimiz Muhammed Yalçın kardeşimize Cenab-ı Haktan rahmet diliyorum. İsmini okulumuza vererek kendisi için bir köşe hazırlandı.
Bizler şehitlerimizi daima hatırlayacağız. Burada okuyan öğrencilerimiz şehitlerimizi örnek olarak alacaklar, ruhlarına Kur' an okuyarak devamlı anacaklardır.
Şehit ailesi olmak herkese nasip olmaz. O nedenle sizleri de böyle yürekli, imanlı bir evlat yetiştirdiğiniz için tebrik ediyorum, Milletimiz adına şükranlarımı arz ediyorum.
Okulumuzun tekrar öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Buradan Vatanını milletini seven, milli değerlere sahip, ülkesine faydalı bireyler yetişmesini Cenab-ı Haktan temenni ediyorum" dedi.

"15 Temmuz Şehidi Muhammed Yalçın köşesi açıldı"
Vali Süleyman Tapsız' ın konuşmasından sonra okul öğrencileri Yalçın ailesine okulun fotoğrafının bulunduğu bir tablo hediye etti.
Şehit Muhammed Yalçın adına hazırlanan köşe ise protokol üyeleri ve ailesi tarafından kurdelesi kesilerek açıldı.
Vali Süleyman Tapsız, Yalçın ailesi ve protokol üyeleri okulu gezerek, sınıftaki öğrencilerle sohbet etti.
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2016, 14:10
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22