banner56

Rüyada Diş düşürmek

Rüyada Diş düşürmek
Hastalığa yakalanacağının işaretidir. Dişlerinizin döküldüğünü görmek, yakında kötü bir haber alacağınız anlamındadır.

Rüyada diş görmek, ecelin sona ermesine ve ezelde takdir buyrulan ömre işarettir.

Dişler; aileye, kız ve erkek evlâtlara delâlet eder. Rüyada dişlerin küçüklüğü güzellik ile büyüklüğü de müjde ve beşaret ile tabir olunur.

Bazı kere de diş görmek, İnsanın tedbirli olmasına ve gizli işlere delalet eder.

Bir kimsenin rüyada ön dişlerinin uzun, güzel ve beyaz olduğunu görmesi, baba veya amcasının mal ve dünyaca şöhret utacağına delalet eder.

Rüyada dişinin altından olduğunu görmek, hatip ve edipler için hayır ve menfaate delalet eder.

Rüyada devlet reisinin dişlerinin demir veya bakırdan olduğunu görmek, askerinin ve ordusunun kuvvetli oluşuna delalet eder. Rüyada azı dişleri görmek, milletin büyükleri ve hayırlarına işarettir.

Üst çenedeki dişler, rüya sahibinin babası tarafından olan akrabalarıdır. Alt çenedeki dişler ise, ana tarafından olan akrabalardır.

Üst çenede olan iki ön dişten sağ taraftaki baba, sol taraftaki de amcadır.

Eğer rüya sahibi babası ve amcası, hayatta değillerse, o iki ön diş, iki erkek kardeşi veya iki çocuğudur..

Alt çenede bulunan iki ön dişten sağ taraftaki ana, sol taraftaki de haladır. Eğer rüya sahibinin anne ve halası yoksa o iki diş kız kardeşi veya kız kardeşlerinin iki kızıdır.

Köpek dişleri, rüya sahibinin amcaoğulları veya amcaoğullarının yerine geçen çok iyi iki dostudur.

Köpek dişlerinin yanındaki diş, kendisine her yönden itimat edilene ile büyüğüdür.

Ön azı dişler dayı veya dayı oğullandır. Arka azı dişler, rüya sahibinin dedeleri ve kendileriyle iftihar edilen küçük çocuklarıdır. '

Alt çenede bulunan ön azı dişler, rüya sahibinin teyzesi veya dayıkızı yahut da nasihat vermekte onların yerine geçen kimsedir.

Arka azı dişler, rüya sahibinin uzak akrabaları, büyük anneleri ve kendileriyle iftihar edilen küçük kızlarıdır.

Rüyada dişlerin oynaması hastalığa işarettir. Dişin düşmesi veya kaybolması, yukarıda açıkladığımız şekilde dişin temsil ettiği şahıslardan birinin ölmesine veya rüya sahibinin bir daha göremeyeceği şekilde ortadan kaybolmasıdır.

Rüyada dişini çıkarıp da gömdüğünü gören kimsenin, dişin temsil ettiği akrabası ölür. Eğer dişini gömmezse, o dişin temsil ettiği akrabasından dişinin kıymetince mal elde eder.

Rüyada dişlerinin oynadığını gören kimsenin aile halkı arasında münakaşa çıkar.

Rüyada kalbinde diş bittiğini gören kimsenin eceli gelir.

Rüyada dişlerin sararmış ve kararmış olduğunu gören kimsenin aile halkının yapacakları bazı çirkin hareketlerden ötürü utanç duymasına delâlet eder. Dişlerinde pis ve kötü koku bulunduğunu gören kimsenin ailesi kötü isimle anılır. Yine dişlerinin çürümüş olduğunu gören kimsenin ailesinin durumu zayıflar.

Rüyada dişlerin kırılması, rüya sahibinin akraba ve dostlarından birisinin ölmesine işarettir.

Rüyada dişlerinin aralıklı olduğun görmek, rüya sahibinin ailesinin dağılmasına veya malının noksan olmasına delâlet eder.

Rüyada dişlerinin zorla çekilip koparıldığını görmek, rüya sahibinin malının ödenmesi gereken bir tazminattan ötürü harcanmasına veya akraba ve yakınlarından bazısının mahvolmasına delâlet eder.

Rüya sahibinin dişlerini kendisinin çekip koparmasının tabiri de böyledir.

Rüyada diş çıkarmak, rüya sahibinin kaybettiği bir şeyini bulmasına veya sevdiği bir kimsenin ölmesine işarettir.

Bazı tabirciler, böyle bir rüya görenin ömrünün akranlarından uzun olmasına delâlettir derler.

Rüyada üst dişlerinin eline düştüğünü gören kimsenin eline mal geçer. Eğer dişler kucağına düşerse erkek evlat sahibi olur. Yere düştüğü takdirde de, musibet ve ölüme delâlet eder.

Ön dişlerinin ağrı ile veya kan çıkararak düştüğünü gören kimsenin arzu ettiği şey bozulur. Düşen diş eğer ağrısız düşerse, rüya sahibinin malik olduğu şey, elinden gider.

Dişlerini düşürdüğünü ve eliyle yahut kucağında tuttuğunu gören kimsenin nesli kesilir ve bir daha da evlâdı olmaz.

Dişlerinin düşüp de yemek yiyemediğini gören kimse, fakir düşer.

Rüyada görülen diş, ecelin sona ermesine ve ezelde takdir edilen ömre işarettir. Dişlerin hepsi, aileye, kabileye, kız ve erkek evlada işarettir.

Dişler mala, binilecek hayvana. Hayvanlara, icara verilen emlak ve tarlaya, hububat, ölüm ve hayata, ayrılığı ve birleşmeğe işarettir.

Dişler emanet ve gizli şeylere işarettir. Dişler insanın ev halkıdır.

Eğer rüyada dişini çıkarsa ve onu bir yere gömmesi, dişin tabirde temsil ettiği akrabasında eline mal geçer. Eğer dişi gömerse, dişin tabirde temsil ettiği akrabası ölür. Diğer dişlerin tabiri de böyledir.

Source: D
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2013, 17:55
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22