banner56

Rüyada Çıplak görmek

Rüyada Çıplak görmek
İyi ve temiz bir insan kendini rüyada çıplak görmesi, her türlü tasa ve kaygıdan kurtulacağına, ahlâkı bozuk bir kimse ise, üzüntü, tasa ve kaygıya düşeceğine yorumlanır.
Elbiselerini yırtık gören refaha ulaşacağına, yırtık değilse sıkıntı ve üzüntüye düşeceğine yorumlanır.
Rüyasında anadan dogma soyunduğunu gören, cahil ve bilgisiz bir kişidir. Bütün hayati boyunca bilgiden ve ilimden yoksun kalır. Eğer ahlaki bozuk bir kimse ise, halk tarafından kötü bir gözle görülür. Hiçbir zaman hiçbir isinde başarılı olamaz ve toplum içinde sönük bir şekilde yasar, bir gölge halinde kalır.
Rüyasında çıplak olup halktan utandığını ve onlara karşı örtünmek için bir şey istediğini gören halk arasında rezil olur ve sırrı anlaşılır.
Çıplak olduğu halde halktan utanmadığını ve onlardan örtünmek için bir şey istemediğini gören, hacca gider.
Vücudu çıplak, fakat cinsi organları örtülü olduğunu gören, affa uğrar ve üstünlük kazanır.
Din bakımından buna layık değilse, bu rüya hakkında hayırlı değildir.
Cabir'ül Mağribî’ye göre: anadan dogma çıplak olan kimse zahmet ve meşakkat çeker ve halk önünde rezil olur.
Bir kadının cinsi organı açık ve vücudunun çıplak olduğunu görmesi, halk arasında rezil olmasına, zahmete ve kedere delalet eder.
Eğer rüya sahibi tanınmış bir kimse ise bu rüyanın kendisine zararı yoktur. Belki aksine kendisine çok hayırlı olacaktır.
Bir yerde kendini çıplak görmek, rezil olmaktır. Rüyasında arkasındaki elbiseyi çıkarıp çıplak kaldığını görene sevgi gösterisinde bulunan hilekâr bir düşman musallat olur. Kirmani'ye göre: kendisini çıplak ve bir is için soyunmuş görmek, eğer bu is dine ait ise, mesela gusül gibi, hayra ve ibadete, eğer dünyaya ait ise, dünyadan menfaat görmeğe, fakat ahrette fenaya delalet eder.
Çarsıda veya bir takim kimseler arasında çıplak olduğunu ve cinsi organlarının meydanda olduğu için halkın kendisine baktıklarını ve herkesten utandığını görmek, herkesten sakladığı ve öğrenilmesini istemediği bir ayıbının ortaya çıkacağına işarettir.
Bir mescitte soyunduğunu gören, günahlarından soyunur, bir rivayete göre de, ibadete ve dini vazifelerine gayret eder.
Çırılçıplak olup üzerinde hiç bir şey olmadığını ve fakat kendisine bakmadıkları gibi, kendisi de cinsiyet organlarının açık bulunduğunu bilmediğini gören, eğer hasta ise iyileşir, kederli ise kurtulur, borçlu ise borcunu öder; zengin ise malini kaybeder veya evini satar veya esinden ayrılır.
Bir rivayete göre bu rüya tövbeye ve dünyadan göçerek ahrete yönelmeğe bazılarına göre ise, haram mal kazanarak başkalarının hakkındaki dedikodularına sebebiyet vereceğine delalet eder.
Source: Ç
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2013, 17:45
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22