banner56

PUPA Öğrenci Entegrasyon Birimi'nin açılışı yapıldı.

PUPA Öğrenci Entegrasyon Birimi'nin açılışı yapıldı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Eğitim Fakültesi ve Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde geliştirilen ‘PUPA Öğrenci Entegrasyon Birimi’nin açılışı yapıldı.Açılışa KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yıldırım, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, akademisyenler ve veliler katıldı.


Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, bir annenin veya babanın yüzünde tek bir tebessüm dahi oluşturmanın çok önemli olduğuna vurgu yaparak proje ile birçok anne ve babanın yüzünün güleceğine inandığını dile getirdi ve projenin herkes için hayırlı olmasını diledi.


Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay ise açılış konuşmasında PUPA’nın fakülte bünyesinde yapılan önemli bir proje olduğuna dikkat çekerek, “Proje, gençliğimizin daha arzulanan bir geleceğe kavuşması açısından büyük önem taşıyor. Gençliğimizin iyi bir geleceğe sahip olması öğretmenlerimizin iyi yetişmesine, öğretmenlerimizin iyi yetişmesi ise Eğitim Fakültelerinin daha kaliteli eğitim vermesine bağlı. Bunun için de el birliği ile daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var.” dedi.


Her çocuğun kendine has zekâ türüne sahip olduğunu ifade eden Dekan Münir Oktay, “Çocuklarımızı sahip oldukları zekâ türüne göre değerlendirip o yönde eğitim verirsek kendi ülkelerine de dünyaya da daha faydalı bireyler yetiştirmiş oluruz. PUPA Birimi de bu amaçla tasarlanan ve hizmete giren bir proje. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Açılışın ardından Rektör Sabri Gökmen ve beraberindekiler Bilişim, El Sanatları ve Görsel Sanatlar, Uygulamalı Matematik, Bilim ve Teknoloji, Sosyal Beceriler, Özel Eğitim ve Rehberlik sınıfları ile Cam Bahçe’yi gezerek öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlayacak ve onların becerilerini arttıracak materyaller hakkında bilgi aldılar.


KMÜ Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) tarafından desteklenen ve proje yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çevik'in yaptığı PUPA Öğrenci Entegrasyon Birimi ile ilköğretim birinci kademede öğrenim görmekte olan hafif düzeyde zihinsel engele sahip öğrencilerin ‘Çoklu Zekâ Kuramı’ temel alınarak ilgi ve yeteneklerinin ortaya çıkartılması hedefleniyor. Birim bünyesinde ilk etapta 15 öğrenci ve 6 uzman öğretmen görev yapacak. 


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2015, 16:04
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22