banner56

Polis Katiline 60 Yıl Hapsi İstendi

Polis Katiline 60 Yıl Hapsi İstendi
10 Ağustos 2010 tarihinde Konya-Karaman karayolu Avdul köyü yakınlarında radar uygulaması yapan 2 çocuk babası polis memuru 36 yaşındaki Ömer Durmaz kendisine motosikletle yaklaşan üniversite 4. sınıf öğrencisi Hakan D. tarafından tabanca ile vurularak öl

Girdiği çatışmada bir de astsubayı yaralayan zanlının akıl sağlığının yerinde olması nedeniyle hakkında bir kez müebbet ile birlikte 30 yıla kadar hapis cezası istendi. Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görülen polis cinayeti davası duruşması 21 Haziran 2011 tarihinde yapıldı. Duruşmaya tutuklu sanık Hakan D, şehit polis Ömer Durmaz'ın eşi Seda Durmaz, çok sayıda polis ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti Hakan D'nin psikolojik raporunun geldiğini ve ceza ehliyetini engelleyecek herhangi bir bulguya rastlanılmadığının belirtildiği söyledi.

5 Ayrı Suçtan 60 Yıla Kadar Hapis Cezası İstendi

Cumhuriyet savcısı esasa ilişkin mütalaasında zanlı Hakan D'nin TCK'nin 81/1 maddesinin (g) bendine göre polis memurunu kasten öldürmekten bir kez müebbet, kamu görevini yerine getirmeye çalışan başka bir kişiyi kasten yaralama suçundan 7 yıla kadar, TCK 265/1 ve 4 maddeleri gereğince kamu görevlisine karşı görevini yapmasını engelleyerek silahla direnmesi ve TCK 142/2 maddesi gereğince de öldürdüğü polisin silahını çalması suçunu işlediği için 5'er yıldan 10 yıla, ruhsatsız silah bulundurduğu için de 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Şehit Eşi "Katil Beni Ve Çocuklarımıda Öldürdü"

Taraf avukatlarının savunmasının ardından söz alan şehit polisin eşi Seda Durmaz, "Eşimin katili, sadece eşimi değil, beni ve iki çocuğumu da öldürdü. Akıl sağlığı yerinde olduğu işlediği olay ve sonrasında sergilediği tavırlarla zaten ortadadır. Bu cinayeti planlayarak işlemiştir. O yüzden en ağır şekilde cezasının verilmesini istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti sanık avukatının esasa ilişkin savunmasını hazırlaması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. 


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22