banner56

PKK terör örgütünün eski medya sorumlusu Şükrü Gülmüş'ten Murat Karayılan'a zehir gibi sözlerle saldırdı

PKK terör örgütünün eski medya sorumlusu Şükrü Gülmüş'ten Murat Karayılan'a zehir gibi sözlerle saldırdı
PKK terör örgütünün eski medya sorumlusu Şükrü Gülmüş, Karayılan'a "Engerek yılanı gibi konuşuyor. Onda ruh yok ki. O ruhunu Abdullah Öcalan'a satmış" dedi.

PKK terör örgütünün eski medya sorumlusu Şükrü Gülmüş, Karayılan'a "Engerek yılanı gibi konuşuyor. Onda ruh yok ki. O ruhunu Abdullah Öcalan'a satmış" dedi.

PKK terör örgütünün eski medya sorumlusu Şükrü Gülmüş'ün Yeni Akit'e yaptığı açıklamada, 13 askerin şehit düştüğü Silvan saldırısıyla 1993'teki 33 er olayı arasında bağlantı kurması, PKK'nın Kandil'deki lideri Murat Karayılan'ı rahatsız etti. Karayılan Gülmüş için "Ruhunu satmış bir sosyal ajanın sözlerini nasıl referans alabilirsiniz?" ifadelerini kullandı. Şükrü Gülmüş, Karayılan'ın bu sözlerine çok sert cevap verdi. Yeni Akit'te dile getirdiği iddiaların arkasında olduğunu belirten Gülmüş, Karayılan'a "Engerek yılanı gibi konuşuyor. Onda ruh yok ki. O ruhunu Abdullah Öcalan'a satmış" dedi.

KARAYILAN HOLLANDA'YA İLTİCA TALEBİNDE BULUNMUŞ

18 yıldır yaşadığı Almanya devletinden maaş aldığı için Karayılan'ın kendisine 'Ruhunu satmış sosyal ajan' dediğini anlatan Gülmüş, Karayılan'ın da kendi tabiriyle 'sosyal ajan' olmak için Hollanda'ya iltica talebinde bulunduğunu ancak tüm çabalarına rağmen reddedildiğini söyledi.
Gülmüş şöyle konuştu:

Evet, ben Sosyalamd yani Alman yardım kuruluşundan geçiniyorum. Ben bunu inkar etmiyorum. Tüm ihtiyaçlarımı karşıladıktan sonra 425 Euro da harcırah veriyorlar. Eğer ben bu sosyal yardımdan dolayı 'ajan' isem doğru. O zaman senin en kerli ferli yoldaşların da ajan oğlu ajan olmuyorlar mı? Şu an Avrupa'da bulunan Sabri Ok sosyal statülerden yararlanıyor. Peki Karayılan Hollanda'da 'sosyal ajan' olmak isterken nelerle karşılaştı? Murat Karayılan Avrupa'ya gelmişti. Onun Avrupa'daki ismi Cemal'di. Yani örgütün Avrupa koordinesine atandı. Toto Kamer geçinen Karayılan, Hollanda makamlarına iltica başvurusu yaptı. Hollanda'da iken bıyıklarını kesti, burnunu bile estetik yaptırdı. Her türlü film ve fırıldağı çevirmesine rağmen ilticası kabul edilmedi. Yani Hollanda devleti ona siyasi mülteci statüsü vermedi. Ondan sonra tekrar dağa gitmek zorunda kaldı. Peki -hadi diyelim ki verdi- eğer mültecilik statüsü olsaydı benim gibi, 'sosyal ajan' olmayacak mıydı?"

KARAYILAN'A ZEYNEL VE HEFTARO SORUSU

"Ayıp diyeceğim ama bunlarda ayıbın karşılığı yok. Çukurlaşmanın ve alçalmanın en dibini yaşıyorlar. Karayılan tam bir engerek yılanı ve onun hayatını yaşıyor" diyen Gülmüş, Yeni Akit'teki sözlerinin arkasında olduğunu vurgulayarak, "Beni referans alırken de sana mı soracaklar" dedi. Eski PKK yöneticisi Gülmüş, Karayılan'a 33 er olayını gerçekleştiren gruba komuta eden Zeynel kod adlı Celal Barak ile Çekdar kod adlı Enver Heftaro'nun neden ve ne şekilde öldürüldüğü sorusunu yöneltti. Gülmüş şöyle dedi: "Ben sözümün arkasındayım. İddiamı tekrarlıyorum. Yaptığınız her pisliğe bir 'Musa'nın keçisi' buluyorsunuz. Dikkat et, yakında sana da bin bir suç yüklenir. Soruyorum sana; Zeynel (Celal Barak) nerede, nasıl ve ne şekilde öldürüldü? Çekdar (Enver Heftaro) sizden ayrıldı. Suriye'de normal hayatını yaşıyordu. Onu kim vurdu? Bu iki insan bir zamanlar saflarınızda komutandılar. Şemdin Sakık'ın yardımcılarıydılar. Ben onlarla bizzat konuştum."

KARAYILAN'IN ASIL KORKUSU!

Başta Karayılan olmak üzeren PKK yöneticilerinin en büyük korkusunun PKK'nın silah bırakması olduğunu kaydeden Gülmüş "Yarın öbür gün biz silahsız olursak, o zaman bizim yerimize Şükrü Gülmüş ve diğerleri öncü olacaklar diye düşünüyorlar. Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Cemil Bayık silahsız olsunlar, onlarla eşit koşullarda savaşırız. O zaman söz devreye girer, yetenek devreye girer. Ama bunların elinde silah, bizlerin elinde de kalem olduğu sürece biz onları yenemeyiz. Onların en büyük korkusu silahsız olmak" şeklinde konuştu.

ŞÜKRÜ GÜLMÜŞ AKİT'E NE DEMİŞTİ?

PKK'dayken örgütün medya sorumlusu olan ve şu anda kurucusu olduğu Serçavan isimli internet sitesinde yayın editörlüğü yapan Şükrü Gülmüş, PKK'nın Silvan saldırısıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunmuştu. "Eğer 33 asker olayı çözülmüş olsaydı, bugün Silvan'daki eylem olmazdı" diyen Gülmüş, 33 askeri şehit eden PKK'lı gruba komuta eden Zeynel Kod adlı Celal Barak ile Çekdar kod aldı Enver Heftaro'nun, bildiklerini anlatmamaları için eylemden hemen sonra öldürüldüklerini söylemişti. Gülmüş, Şemdin Sakık'ın yardımcıları olan Zeynel ve Heftaro'nun, Sakık'a haber vermeden bu eylemi gerçekleştiremeyeceğini, Sakık'ın da Abdullah Öcalan'ın onayı olmadan böyle bir eyleme kendi başına karar veremeyeceğini vurgulamıştı.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22