banner56

Piri Reis Vadisi Projesi başladı

Piri Reis Vadisi Projesi başladı

 Karaman tarihinin en büyük projelerinden olan Piri Reis Vadisi Projesi’nin ilk etap çalışmaları başladı. 


          Toplam 1728 konut ve Alışveriş Merkezi, Restoran, Kapalı Otopark gibi sosyal tesis alanlarından oluşacak olan projenin 450 konutluk ilk etabına start verildi. İhaleyi kazanan yüklenici firma vadinin orta kısmında temel kazım işlelerine devam ediyor.


          Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Doğukışla bölgesini cazibe merkezi haline getirecek olan Piri Reis Vadisi Projesi’nde arazi çalışmalarının geçtiğimiz gün başladığını söyleyerek: “TOKİ ile birlikte yürüttüğümüz bu tarihi projenin saha çalışmaları başladı. İhaleyi kazanan firma ile ortaklaşa bir çalışma yürütüyoruz.


Biz alt yapısını hazırlarken, yüklenici firma da temel kazma işlemlerine devam ediyor. Bu proje TOKİ’nin en prestijli projelerinden birisi. 1728 nitelikli konuttan oluşan ve 50 hektarlık bir alanda yeşil dokuya sahip olacak olan bu büyük yatırım, Karaman’ın çehresini değiştirecek.


Projenin 450 konutluk ilk etabında; 272 normal daire, 166 adet özel konut, 12 adet teras villa yapılacak ve ayrıca alışveriş merkezi, spor kompleksleri, sûni göletleri, otopark ve yeşil alanları ile Doğukışla bölgesine canlılık getirecek. Piri Reis Vadisi şehrin cazibe merkezlerinden birisi olacak. Önümüzdeki günlerde temeli atılarak inşaatına başlanacak olan proje 24 ay içerisinde tamamlanacak. 


{gallery}vadi:::0:0{/gallery}


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2014, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER