Panasonic Okulumuz Yeşil projesi tanıtıldı!

Reklam
Reklam
11 Ocak 2013 - 02:00
Panasonicin tüm dünyada başlattığı bu program, öğrencileri çevre konusunda bilgilendirecek
Panasonic, tüm dünyada çevre bilincini genç nesillere aşılamayı hedefleyen, dünya çapında bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan "Okulumuz Yeşil!" (Eco Kids) eğitim programını İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün desteğiyle Türkiyeye getiriyor.

Panasonicin 63 ülkede faaliyet gösteren çevreci bir sivil toplum kuruluşu olan FEE (Çevresel Eğitim Vakfı) ile birlikte geliştirdiği "Okulumuz Yeşil" eğitim programı, ilköğretim öğrencilerine iklim değişikliğine ve gezegenin korunma yollarına dair kolay ve eğlenceli bir öğrenim olanağı sunuyor.

Okullar Yarışıyor: "Çevreci Resimli Günlük"
Okulumuz Yeşil! kapsamında hem ülke hem de Avrupa çapında okullararası bir yarışma düzenleniyor. Çevreci Resimli Günlük adı altında düzenlenecek olan yarışma, çocukların okuldaki çevre derslerinde neler öğrendiklerini ve çevreye dair düşüncelerini yazıyla ya da resimlerle anlatabileceği Çevreci Resimli Günlüklerin arasından en iyisini belirleyecek. Öğretmenler Panasonicin dağıtacağı Çevreci Resimli Günlükleri sınıfta öğrencileriyle paylaşabilecekler. Öğrencilerin dolduracağı Çevreci Resimli Günlükler Panasonice gönderilecek ve seçim süreci başlayacak. En geç 29 Nisan 2011 tarihine kadar gönderilebilecek olan Çevreci Resimli Günlükler arasından ülke çapında birinci gelenin ait olduğu okul hem bir Panasonic ürününe sahip olacak hem de Avrupa çapında yarışmaya hak kazanacak. Avrupada birinci olan okula ise 5.000 avro ödül verilecek.

Öğretmenler kendi çevreci ders planlarını ücretsiz oluşturacak
Okulumuz Yeşil! eğitim programı www.panasonic.com.tr adresinden takip edilebilecek. Sitede öğretmenlere kendi çevreci derslerini oluşturabilmeleri için ücretsiz eğitim materyalleri, dokümanlar, videolar ve yardımcı ders planları yayınlanacak. Panasonic bu materyalleri öğretmenlere tamamen ücretsiz olarak temin edecek. İlköğretim çağındaki çocuklar böylece çevre bilincine, küresel ısınmanın etkilerine ve geri dönüşümün dünyamıza sunduğu faydalara dair çok kapsamlı bir eğitim alabilecekler.
Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum