banner56

Öykü konulu söyleşi ve Ödül töreni

Öykü konulu söyleşi ve Ödül töreni

738. Türk Dil Bayramı etkinlikleri çerçevesinde usta kalemlerin konuk olarak katıldığı Öykü konulu söyleşi ve Ödül töreni düzenlendi. 


12 Mayıs Salı akşamı saat 20.00’de Yunus Emre Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda; Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Ak Parti İl Başkanı Nazmi Ünlü, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş hazır bulunurken, Öykü Yazarları Abdullah Harmancı, Köksal Alver, Mehmet Harmancı ve Mehmet Kahraman da söyleşiye konuşmacı olarak katıldı.


Vatandaşların ilgiyle dinlediği söyleşide konuk yazarlar; öykü yazma süreçlerini, eserlerini oluştururken beslendiği kaynakları ve yazdığı bir eseri okuyucuya sunduktan sonra duyduğu hazzı aktardı. Programın ilerleyen saatlerinde, Sarıçiçek Düşünce ve Sanat Topluluğu tarafından 738. Türk Dil Bayramı nedeniyle düzenlenen 2015 Sarıçiçek Öykü Yarışması’nda Öykü Dalında dereceye giren 1. Hacer Ülküsever, 2. Eda Tutku Elmakuşağı, 3. Zeynep Başev’e ödülleri verildi. Özendirme ödülünü ise Samiye Mercan, Sema Duman ve Büşra Baş aldı.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 03:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22