banner56

Organik Tarım Desteği İcmalleri Askıda

Organik Tarım Desteği İcmalleri Askıda
Organik Tarım Desteği İcmalleri Askıda

2014 üretim sezonu Organik Tarım Desteği ile ilgili çiftçi detayındaki icmaller    (İcmal-1)  askıya çıkartıldı. 


  24 Eylül 2014 tarihli ve 29129 sayılı Resmî Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe giren " "Organik Tarım  Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ (2014/45)"in 11 inci maddesine göre; 27 Mart 2015 tarihine kadar Karaman İli Köy ve Beldelerinden müracaat eden çiftçilerimiz ile İl Müdürlüğümüz tarafından Bakanlığımız Çiftçi Kayıt Sistemi'ne aktarılan bilgilere göre her köy için  Organik Tarım Desteği hak edişlerine esas teşkil edecek Çiftçi Detayındaki İcmaller(icmal-1) 13 Mayıs 2015 - 22 Mayıs 2015 tarihleri arasında  kendi Köyünde/Mahallesinde ve İl Müdürlüğümüzde olmak üzere 10 (on) gün süreyle askıya çıkartılmıştır.


Çiftçilerimizin öncelikle askı belgelerinde isimlerinin bulunup bulunmadığını,  T.C.Kimlik Numaraları, Desteğe Tabi Alan Toplamları (da) ve Toplam Destekleme Miktarlarını (TL) kontrol etmeleri gerekmektedir. Maddi hatalara ilişkin olarak yazılı itirazlar askıda kalma süresi zarfında 10 (on) gün içerisinde İl Müdürlüğümüze yapılacaktır. 


İtiraz olmadığı takdirde icmaller kesinlik kazanacak olup, çiftçilerimizin mağdur olmamaları için askı belgelerinin mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde askı süresince herhangi bir itiraz olmaz ise icmallerdeki bilgiler doğru kabul edilecek, daha sonra yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmayacak  ve herhangi bir hak doğurmayacaktır. ​


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 00:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22