banner56

O artık hem av, hem de avcı

O artık hem av, hem de avcı
Hep arkalarındaydı, her an ortaya çıkabilirdi ama artık kaçma sırası ona geldi!
Söz konusu oyunlar olunca herkesin birbirinden farklı zevkleri ve bağlı olduğu seriler vardır. Hitmanse özellikle sessizlik ve suikast mekanizması üzerine kurulu oyun yapısıyla, sabırlı oyuncuları kendisine çeken bir yapım olmuştur.

Seriyi severek takip edenler içinse sonunda firma sessizliğini bozdu ve serinin yeni üyesi olacak olan Hitman Absolutionnu bazı detaylarıyla birlikte E3 fuarında tanıttı. Tanıtım süresince dikkat çeken en önemli noktaysa Agent 47nin birilerinin peşinden koşuyor olmasındansa, başkalarının onu takip ediyor olması durumu oldu. Evet, artık sadece kovalayan karakter değil, aynı zamanda da kovalanan karakter olacağız ki yeni oyun ile değişecek en önemli yapı taşı bu olacak.

Agent 47, kullanabildiği "instinct" modu sayesinde peşinde olan kişileri duvarların arkasında dahi olsalar görebileceği gibi, aynı zamanda yerde beliren yanan çizgileri takip ederek de görevine kısa yoldan ulaşabilecek. Bu yapının Batman: Arkham Asylum ile benzerlik gösterip, göstermeyeceğinin sorulması üzerine, oyunun teknoloji müdürü Martin Amor şu sözleri sarf etti; "Eğer ara birime iyi bakarsanız orada bir gösterge olduğunu göreceksiniz. Batman ve benzeri oyunlardan farklı olarak; Agent 47 instinct özelliğini sürekli kullanamıyor. Bu özelliğini kullanması içinse bolca suikast yapması gerekecek. Bu da demek oluyor ki sessizliği iyi kullanamayan bir oyuncunun işi bayağı zor olacak."

Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22