banner56

MW3ün resmi sitesi saldırı altında

MW3ün resmi sitesi saldırı altında
Uzun zamandır beklenen CoD: MW3, hiç hesaplamadığı bir sepebten dolayı ne yapacağını şaşırdı
Son yılların iki büyük yapımı olan Modern Warfare ve Battkefield 3ün piyasaya çıkışları için geri sayım sürüyor. Aralarındaki rekabetin günden güne daha da kızıştığı iki dev firmadan hangisi bir adım ileriye gidebilecek bilinmez ama Battlefieldın sağdık takipçileri, çoktan oyunları için bir şeyler yapmaya başladılar bile.

Geçtiğimiz günlerde durum öyle bir noktaya geldi ki Activision, piyasaya yeni çıkaracak olduğu Call of Duty: Modern Warfare 3 isimli oyunu için açacağı resmi site olacak olan ModernWarfare3.com URLsinin çoktan kullanımda olduğunu öğrendi. Siteye girmek istendiğindeyse kullanıcının otomatik olarak Battlefield 3 sayfasına yönlendiriliyor olması Activisionu yasal yollara başvurma konusunda teşvik etmeye yetti.

Fusible.comdan yapılan açıklamaya göre Activision, URL konusunun bir an evvel çözüme ulaşması için Ulusal Tahkim Forumuna çoktan başvurmuş durumda. 11 maddelik şikayet beyannamesi içeren bir rapor sunan Activison, sitenin kendilerinden başkasına ait olamayacağını savunuyor.

ModernWarfare3.com an itibariyle resmen saldırı altındaki bir site gibi gözüküyor ve site içerisinde YouTube üzerinden paylaşılmış birçok video bulunuyor. Bu videoların arasında Modern Warfare 3ü en çok yerin dibine sokansa, ünlü İngiliz komedi serisi olan Monty Python and the Life of Brian isimli filmdeki pelte Sezar sahnesinin, Modern Warfare 3ü aşağılamak için yeniden seslendirilmiş hali oldu.

Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22