Mücadele Amaçlı Yaban Domuzu Sürek Avları

Mücadele Amaçlı Yaban Domuzu Sürek Avları
banner52
Mücadele Amaçlı Yaban Domuzu Sürek Avları

Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak Karaman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonu Mücadele Amaçlı Yaban Domuzu Sürek Avları Düzenlenmeye Devam Ediyor. 


Karaman'da tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Göcer, Yılangümü, Başkışla, Kızılyaka ve Damlapınar Köylerinde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda, Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak Karaman İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonu ile sürek avı düzenlendi.


Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda; yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarında zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülâsyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla İl Müdürlüğümüz organizasyonu ile sürek avları düzenlenmektedir.


Bu kapsamda Göcer, Yılangümü, Başkışla, Kızılyaka ve Damlapınar Köylerinde Merkez Av Komisyonu kararları doğrultusunda Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, 16 Mayıs 2015 cumartesi günü yapılan yaban domuzu sürek avında 16 adet yaban domuzu itlaf edilmiştir.


Bu bağlamda önümüzdeki günlerde de ekonomik zarar eşiğinin üzerinde zarar gören köylerimizde sürek avı çalışmaları devam edecektir.


Resim


 


Resim


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 00:00
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER