banner56

Microsofttan 250 bin dolar isteyen

Microsofttan 250 bin dolar isteyen
Microsofttan herkese açık "250 bin dolar" teklifi: Bu ödülü almak için yapmanız gereken tek şey...
Daha önce günde tam 30 milyar istenmeyen iletiye neden olan Rustock botneti Microsoft tarafından alt edilmişti. Ancak Microsoft , alt etmeyi başarmasına rağmen, Rustock Botnetinin peşine bırakacağa benzemiyor: Botnetin sahipleri ya da suça ortak olanların cezalandırılması konusunda kararlı olan yazılım devi, bu konuda bilgi verecek olanlara tam 250 bin dolar öneriyor.

İki Rus gazetesinde yazan haberlere göre Microsoftun bu ödülü Rustock botnetinin suça neden olduğu için önerdiği belirtilirken, Microsofttan konu hakkındaki gelen açıklama ise şöyle: "Bu ödülün önerilmesinin nedeni, Microsoftun büyüklüğünden ve birçok suça neden olan Rustock botnetinin arkasında olanları bulmak istememizden kaynaklanıyor. Öncelikli amacımız Rustock botnetinin teknik olarak sonunu getirmek olsa da, Rustockun arkasındaki kişilerin yaptıklarından dolayı sorumlu tutulmaları gerektiğine inanıyoruz."

Eğer sizin bu konuda bir bilginiz varsa, Microsoft sizi dinlemeye ve vaat ettiği ödülü vermeye hazır. Ayrıntılı bilgi bu sayfayı ziyaret etmeniz yeterli...

Bilgi için: Microsoft
Telefon: (212) 258 59 98

Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22