banner56

Meramda Mahalle İsimleri Tanıtma Projesi Sürüyor

Meramda Mahalle İsimleri Tanıtma Projesi Sürüyor

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi bünyesindeki Meram Gençlik Meclisi tarafından Mahalle İsimleri Tanıtma Projesi kapsamında ikinci kitabe Necip Fazıl Mahallesi’ne dikildi.


Meram Gençlik Meclisi tarafından Süleyman Şah Mahallesinde başlatılan Mahalle İsimleri Tanıtma Projesi kapsamında ikinci kitabe Necip Fazıl Mahalesi’ne dikildi.


Proje hakkında bilgi veren Meram Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Yolcu, “Necip Fazıl Kısakürek’i önce anlamak ve daha sonra anabilmek adına bugün Meram ilçemizin Necip Fazıl Mahallesi’ndeyiz. Mahalle İsimleri Tanıtma Projemiz kapsamında Necip Fazıl Mahallemize, Üstadın biyografisini anlatan tabelamızı yerleştirdik. Mahallemizdeki gençlerin, çocukların ve halkın; ikamet ettikleri mahallenin kimin ismini aldığını ve Üstadı onlara daha iyi anlatabilmek için ‘Mahalle İsimleri Tanıtma Projemizi’ bu özel günde Necip Fazıl Mahallesi’nde gerçekleştirdik” diye konuştu.


“PROJE DEVAM EDECEK”


Gençler olarak Üstat Necip Fazıl Kısakürek’i örnek aldıklarını kaydeden Yolcu, “Bizler Meram Gençlik Meclisi olarak Üstadı sadece anmakla değil; önce anlamak daha sonra anabilmek adına misyonumuzu ve vizyonumuzu Üstat Necip Fazıl Kısakürek’ten örnek alarak gerçekleştirdik ve onun izninde yürüyoruz. Mahalle İsimleri Tanıtım Projemiz de söz verdiğimiz gibi devam ediyor. Meram’ın gençlerine, çocuklarına ve sakinlerine bulundukları mahallelerin güzel isimlerini anlatmaya devam edeceğiz. Bizlere bu hizmetleri yapma şansı verdiği için de Meram Belediye Başkanımız Fatma Toru Hanımefendi’ye de çok teşekkür ediyoruz” dedi.


Source: Karaman
Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 12:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22