banner56

LYS sınavının sorunsuz sona ermesini yazılı açıklamayla duyurdu

LYS sınavının sorunsuz sona ermesini yazılı açıklamayla duyurdu
Sınavlardaki skandallarla gündemden düşmeyen ÖSYM, LYS sınavının sorunsuz sona ermesini yazılı açıklamayla duyurdu. ÖSYM'den yapılan açıklamada "Lisans Yerleştirme Sınavlarından (LYS) Matematik, Yabancı Dil ve Sosyal Bili

Sınavlardaki skandallarla gündemden düşmeyen ÖSYM, LYS sınavının sorunsuz sona ermesini yazılı açıklamayla duyurdu. ÖSYM'den yapılan açıklamada "Lisans Yerleştirme Sınavlarından (LYS) Matematik, Yabancı Dil ve Sosyal Bilimler sınavlarının sorunsuz tamamlandı" denildi.

ÖSYM'den yapılan açıklamada, Matematik (LYS-1), Yabancı Dil (LYS-5) ve Sosyal Bilimler (LYS-4) sınavlarının, 18-19 Haziran 2011 tarihlerinde 81 il merkeziyle Lefkoşa'da gerçekleştirildiği anımsatıldı.

Açıklamada, ''ÖSYM'nin kamuoyuna duyurduğu tüm sınav güvenliğini artırıcı tedbirler bu sınavlarda da uygulanmış ve sınavlar sorunsuz olarak tamamlanmıştır'' ifadelerine yer verildi.

Sınavların ana soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının yarın saat 13.00'te ''//www.osym.gov.tr'' internet adresinden yayımlanacağı belirtilen açıklamada, sınavların sorunsuz gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ÖSYM çalışanlarına, sınav görevlilerine, emniyet güçlerine ve adaylara teşekkür edildi.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22