banner56

Les Paul (ROMANTİZM)~(aktüel)

Les Paul (ROMANTİZM)~(aktüel)
Les Paul kimdir?Google modern elektro gitarın mucidi sayılan Les Paul için özel bir logo tasarladı. Google ın logosuyla elektronik gitar çalmak mümkün. İşte İncisözlük te yer alan çalabileceğiniz şarkıların notaları...

Les Paul (veya gerçek adıyla Lester William Polsfuss) (9 Haziran, 1915-13 Ağustos, 2009) 9 Haziran 1915 yılında Waukesha, Wisconsin, Amerika Birleşik Devletleri'nde dünyaya geldi. Müziğe 8 yaşında armonika çalarak başladı. gazetevan.com Daha sonraları banjo çalmaya başlayan Paul, kısa bir süre içinde gitara geçiş yaptı. Çevresindekiler tarafından doğal yetenek olarak tanımlanan Paul, 13 yaşına geldiğinde yarı profesyonel country müzik gitaristi olarak para kazanmaya başladı. 17 yaşında iken 1930'ların ünlü country grubu Rube Tronson's Cowboys ile turnelere katıldı, hemen sonrasında ise liseden ayrılarak kendini tamamen müziğe verdi. İlk iki albümünü 1936 yılı içinde çıkardı.

Les Paul'ün günümüzde modern müzikteki en önemli figürlerden biri olmasının ana sebebi yalnızca usta gitaristliği değil, aynı zamanda teknolojik gelişmeleri takip eden bir müzisyen karakterinde olmasıdır. Les Paul 1930 yılların ortalarında satılan elektro gitarlardan ana hatlarıyla memnun olmadığı için kendi elektro gitarını geliştirmeye karar verdi.gazetevan.com Buna karar vermesinde en önemli etken kullandığı yarı-akustik gitarların sahnede mikrofonlar ile manyetik girişim yapması ve bunun herkesi rahatsız eden yüksek sesli geri beslemeye (feedback) yol açması idi. Bu problemi ortadan kaldırmak için ilk gitar tasarımı denemelerine 1930'ların ortalarında başladı. En son tasarladığı ve sahnede çok sıklıkla kullandığı "The Log" isimli gitarı, çoğu uzman tarafından ilk modern elektrik gitar olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple Les Paul, müzisyen kişiliğinin dışında mucit kişiliği ile de önemli bir sanatçıdır.

o 1952 yılında ilk piyasaya çıktığı zaman ikonik Gibson Les Paul, fırtına müzik dünyasına götürdü. Fazla beş yıl sonra, bu tüm zamanların en favori sağlam gövde elektro gitar, tüm dünyada gitarist, müzisyen ve müzik severler etkilemeye devam ediyor.

onların gitar geçmişi bilen her oyuncu Les Paul, yardımı ile geliştirilen ve aynı adı taşıyan ünlü caz-pop sanatçısı tarafından onaylanan, öncülük olduğunu zaten bilmektedir.gazetevan.com  Paul daha iyi daha doğuracağını anda norm edildi hollowbody archtops daha geribesleme direnci ve sürdürmek, hem de daha çok yönlü sonically olacağını caz gitaristlerinden ihtiyaçları, bir hizmet bir gitar istedim. Tabii ki bu niteliklere de P-90 manyetikler ile önceki enkarnasyonları ve, her tür hemen Les Paul Goldtops elektrik oyuncular uygun hızla biçimlendirici blues erkek John Lee Hooker ve Freddie gelen sanatçıların çeşitli bir yelpazede eline sarılır Kral Carl Perkins Rock'n'Roller için. gazetevan.com Paul's kurşun ardından, caz oyuncular bol onları da aldı. Usta bir solidbodied tasarım olmasına rağmen özellikle de boyun pikap gelen kalın, sıcak tonlar üreten, Les Paul büyük jazzers bol için doğal bir seçim olduğunu kanıtladı. Daha şaşırtıcı, belki de, hangi ile ülke stilleri adapte kolaylığıdır.

ellili geri ve katı cisim elektrik gitar ilk günlerinde, gitar modelleri tasarım, ancak minimal accouterments ile ahşap düz bir fiyat daha basit idi. Les Paul Standart ile Gibson sanat şık ve zarif çalışmaları tasarlayarak gitar estetik değer taşındı. Hareket, ancak genellikle alanında gelenekçiler olarak kabul Gibson takipçileri, çok tuhaftı olabilir gez gör aslında 19. yüzyılda Orville Gibson'un radikal mandolin tasarımları bir uzantısı idi. gazetevan.com Gibson istikrarlı yeni üyesi aynı nedenle Orville daha önceki tasarımları paketi geri kalanı şeklinde seçkin vardı top şeklinde oyulmuş olması kuruldu.

Gibson Les Paul Standart bir oyma akçaağaç ahşap üst tarafından süslenmiş bir katı maun gövdeye sahip. Tüm Gibson Les Paul gitar modele göre farklılık gösterebilir pick up humbucker var. gazetevan.com Gibson Les Paul piyasaya sunulmasından bu yana çok az değişti. Birkaç humbucking Transfer olmuştur ve köprü oldular, ama bu küçük değişiklikler dışında, bu yine de önümüzdeki on güney rock 60'ların blues rock, müziğin tüm bir nesil tanımlanan gitar olduğunu.

Doksanlı etrafında haddelenmiş zaman, Les Paul imza ses yok metal rock ve alternatif kadar olan hemen hemen her müzik türü bulundu.

 Nikah Masası

d-k-j-k-j-k-j-h-j-j-h-j
j-j-h-j-h-j-h-g-h-h-g-h
h-h-g-h-g-h-g-f-g-g-f-g
f-f-f-f-f-f-d-j-j-g-f-d

d-k-j-k-j-k-j-h-j-j-h-j
j-j-h-j-h-j-h-g-h-h-g-h
h-h-g-h-g-h-g-f-g-g-f-g
f-f-f-f-f-f-d-j-j-g-f-d

veya

3-/8-7/8-7/8-7/6-7-7-6-7
5-4-3
3/7-6/7-6/7-6/5-6/6-5/6
2-3-4-5-6
2/6-5/6-5/6-5/4-5/5-4/5
4-4-4 (buradan itibaren hızlanıyoruz)
4-4-4-4-4-3-3-3-3
7-7-7-7-7-5-4-3

God Father

d-h-k-j-h-k-h-j-h-f-g-d

Daha Dün Annemizin

aagghhg ffddssa aagghhg ffddssa ggffdds ggffdds aagghhg ffddssa

happy birthday to you

qqwqre
qqwqtr
qqıyrew
ttrqwq

şimdi uzaklardasın

e-ı-ı-u-ı-o-u

e-u-u-y-u-ı-y

e-y-y-t-y-u-t

t-r-t-y-r

r-e-r-t-e

orhan gencebay dil yarası

d h j k ş l j k h g d f g f g f d d h j k ş ş l k j h g f d f g f g f d

fenerbahçe100.yıl marşı

h h j k l k j k h g f f g h j h g h f d

beşiktaş gücüne güç katmaya geldik

k k k k j k l k j j j j p o ı u o ı u u u p ı ı u u y ı ı y

kurtlar vadisi

w w w w + e e e e + r r r r + e e e e
wwww+eeee+rrrr+eeee+wwww+eeee+qqq+w

dj tiesto-traffic

jkasdkakşgadf -askşdfjaskşdj -asşdfkjasşd- askşjdaskşdjaş- awdrnasmkn -asndklşasndl- askşdnaklşsndkaslşd -askşjaskşdjas- askşdjakşsdjakşs

tarkan oynama şıkıdım şıkıdım

hkhkhklkjj- hkhkhklkjj- hkhkhklkjj- hhhgh
hhhhjhgg- jjjjkjhh
ghhhhhjhgg- jjjkjhh
şşlkjhşl- llkjhglk
şşlkjhşl- kkjhgh

bir şarkısın sen

g-h-g-f-d-j-k-j-h-g-h-j-h-j-h-g-f-j-k-h-g-f-g-d-j-k-j-h-j-h-j-g-h-g-h-f-j-k-j-h-j-h-j-g-h-g-h-f

apaçi marşı

d j j j - k h h h - j g g g g - h f f f - dfg

batsın bu dünya

e e r r e e -r r t t r r t r r t y t r e)x2

ı ı ı ı o ı u ı-ı ı ı ı u o ı u -u u u u y u -u u u u ı u y t-

u u y t y u- u u y t y r- e e e e..e e r t y t r e r- e e e e... e e e w e

metallica-fade to black

djkj gj gj
djkj gj gj
sjkj gj gj

dgj d jkl
klp lkl
plkj kj hjk jh jhg
sdSource: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER