banner56

Larende ve Sümer Mahallesi Köprüsüne Kavuşuyor

Larende ve Sümer Mahallesi Köprüsüne Kavuşuyor
LARENDE, SÜMER MAHALLELERİ HAYAT BULACAK MAKRO ÜST GEÇİTİ ASFALTLANIYOR

Larende ve Sümer Mahallelerini şehir merkezine bağlayacak olan Makro tren yolu üst geçidinde asfaltlama çalışmalarına başlandı. Üst geçit önümüzdeki birkaç gün içerisinde hizmet vermeye başlayacak. 


Araç trafiğinin sağlanacağı üst geçidin hizmete girmesiyle yıllardır şehirden kopuk bir şekilde kalan Larende, Sümer, Yenişehir ve Şeyh Şamil Mahallelerinin hayat bulacağını söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Larende, Sümer, Yenişehir ve Şeyh Şamil Mahalleleri yıllardır şehir merkezinden kopuk bir durumda idi. Çalışmaları devam eden hızlı tren projesi kapsamında TCDD Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğümüz Makro Market civarındaki üst geçit çalışmalarında son aşamaya geldik.


Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, üst geçit üzerinde sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Ayrıca üst geçide bağlanan yolları da belediyemiz tarafından yapılacak. Birkaç gün içerisinde hizmet vermeye başlayacak olan üst geçit ile bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ulaşım sorunu önemli ölçüde çözülmüş olacak” dedi.

 • Larende
 • sümer mahallesi
 • köprü

  Source: Karaman Haber
  Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2015, 03:00
  YORUM EKLE
  SIRADAKİ HABER