banner56

Kürtçe ezanı okuyan bakın kim

Kürtçe ezanı okuyan bakın kim
Türkiye de büyük tepkiye yol açan Kürtçe ezanı okuyan kişi kadrolu personelmiş!

Kürtçe ezanı, BDP'li Suruç Belediyesi'nde çalışan Abdurrahman Karsak'ın okuduğu öğrenildi. Belediyenin kadrolu personeli olarak görev yapan sözde imamın ayrıca BDP'nin Sivil İtaatsizlik Eylemi adı altında organize ettiği cuma namazlarını da kıldırdığı belirlendi.

Suruç Belediyesi'nde görev yapan ve adı Abdurrahman Karsak olan sözde imamın memleketi Şırnak'ta yıllar önce medrese eğitimi gördükten sonra Suruç'a yerleştiği ifade edildi. Okuma yazma bilmediği tespit edilen Karsak'ın daha önce BDP'nin demokratik özerklik çadırında BDP'li sempatizanlara verdiği Kürtçe hutbelerde, şu ifadeleri kullandığı öğrenildi:''Kürt halkını kandıramayacaksınız. Artık AK Parti'nin elinde din argümanı alındı. Din argümanı elinden alınan Başbakan ne dediğini bilmeksizin, sağa sola saldırıyor. Artık din sadece AK Parti'nin himayesinde değil."

KÜRTÇE EZAN İÇİN SURUÇ PİLOT İLÇE SEÇİLDİ

BDP'li belediyelerin sözde 'demokratik özerklik' ilanı hazırlığından sonra Kürtçe ezan için pilot bölge olarak BDP'li üst yöneticiler tarafından Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinin seçildiği ve daha sonraki dönemde sözde demokratik özerklik uygulamasına geçildikten sonra ezanınKCKtarafından Kürtçe olarak tüm BDP'li belediyeler tarafından yapılması planlanan camilerde Kürtçe olarak okutulacağı iddia edildi.

CİHANSource: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22