banner56

KOP Festivali'nde 10 Bin Kitap Toplandı

KOP Festivali'nde 10 Bin Kitap Toplandı
KOP Festivali'nde 10 Bin Kitap Toplandı

Karaman'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 1. Uluslararası KOP Gençlik Festivali kapsamında 10 bin adet kitap toplandı. Toplanan kitaplar Mardin'e gönderildi.
Karaman Belediyesi'nin organizasyonunda gerçekleştirilen 1. Uluslararası KOP Gençlik Festivali çeşitli etkinlikler ve coşkulu konserlerin yanı sıra örnek bir davranışla daha dikkat çekti. KOP İdaresi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Karaman Belediyesi işbirliğinde,  festival kapsamında yaklaşık 10 bin adet kitap toplandı. Toplanan kitaplar, Mardin İli'nde ihtiyacı olan okullarda kütüphane oluşturmak için kullanılacak.


        Dolu dolu bir festivali geride bıraktıklarını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı H. Osman Ünüvar şunları kaydetti; " İlimizin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz KOP Festivali ve Türk Dil Bayramı kutlamaları ile vatandaşlarımıza ve misafirlerimize coşkulu, eğlenceli anlar yaşattık. Bunların yanı sıra KOP İdaresi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Belediyemiz işbirliğinde festival kapsamında 10 bin adet kitap topladık. Toplanan kitaplar Mardin İli'nde ve köylerinde kütüphaneler kurulması için kullanılacak. Türk Dili'nin Başkenti Karamanımızdan,bir doğu ili olan Mardin'e sadece bu kitapları değil, saygımızı, sevgimizi ve hoşgörümüzü de gönderiyoruz."


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 03:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22