banner56

Koç ve Sabancı

Koç ve Sabancı
Daha önce yurtdışından metrobüs ithal eden belediye, bu kez yerli üreticilere öncelik tanıyacak. Açılacak ihaleyle Temsa Global ile Otokar ilgileniyor. Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, 2 yıllık süreçte metrobüs geliştirebileceklerini ve 250 adetlik raka
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İstanbulda iki kıtayı birbirine bağlayan metrobüs ağını son sürat genişletmeye devam ediyor. 2012 yılı başında Söğütlüçeşmeden bir yolcu Beylikdüzüne kadar seyahat edebilecek. Hal böyle olunca İstanbulun en önemli ulaşım aracı haline gelen metrobüse, vatandaş yoğun ilgi gösteriyor. Projenin başlangıcında günde 250 bin kişinin metrobüsü kullanacağı düşünül-müştü ancak şimdi bu rakam 850 bin kişiyi geçti. Akşam ve sabah saatlerinde metrobüs duraklarında yoğunluklar oluştu. Şu an 300 adet olan metrobüs sayısı, İstanbul ulaşımına yetmemeye başladı. 
İBB Başkanı Kadir Topbaş da önümüzdeki dönemde hatlardaki metrobüs sayısını artırma kararı aldı. Ancak en önemlisi bu kez ihalede tercihlerinin Türkiyede üretim yapan şirketlerin lehine olacağını açıkladı. Çünkü 2007deki gerçekleştirilen ihalelerde yerli şirketler İBBnin ihtiyacını karşılayacak ebatlarda otobüs üretmiyordu. 
Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE

banner23

banner22