KMÜ'de, Karamanoğulları Beyliği Sempozyumu Düzenlenecek

KMÜ'de, Karamanoğulları Beyliği Sempozyumu Düzenlenecek
banner52

 


23-25 Ekim’de KMÜ’de


Orta Anadolu ve Akdeniz bölgesinde kurulmuş olan Türk Beyliklerinin her birinin, uzmanlarınca bütün boyutları ile ele alınarak tartışılmasını öngören ‘Uluslararası Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Sempozyumu’ dizisinin ikincisi Karamanoğulları Beyliği’ne ayrıldı. Sunulan bildirilerin yayımlanarak kamuoyuna her bir beylik hakkında güncel bilgi aktarımını amaçlayan sempozyum, 23–25 Ekim 2015 tarihlerinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde gerçekleştirilecek.


Karamanoğulları Beyliği’nin kuruluşu ve menşei ile ilgili sorunlar, beyliğin Anadolu beylikleri arasındaki yeri ve önemi, diğer beylik ve devletlerle ilişkileri, mimari ve sanatsal yapısı, beyliğe ait vakıflar, beylik döneminde dini ve kültürel hayat, ekonomik yapı ve ticari hayat, dil, edebiyat ve folklor ile beyliğin tarihî coğrafyası sempozyumun ana başlıklarını oluşturacak.


Bildiri Özetleri İçin Son Tarih 10 Haziran


Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı dilde gerçekleştirilecek olan sempozyuma 10 Haziran’a kadar bildiri gönderilebilecek. Sempozyumda sunulan bildiriler, sempozyum bildiri kitabı olarak Türk Tarih Kurumu tarafından yayınlanacak.


Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye //karamanogullari.kmu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.


   


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 00:00
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER