banner56

(KMÜ) Sabri Gökmen 19 Mayıs Mesajı

(KMÜ) Sabri Gökmen 19 Mayıs Mesajı
(KMÜ) Sabri Gökmen 19 Mayıs Mesajı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları söyledi: 


“Tarih boyunca kurduğu devletler ve medeniyetlerle insanlığa hizmet eden aziz milletimizin özgürlüğü ve bağımsızlığı için Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkması ile başlayan ve millet iradesine dayanan tam bağımsız devlet kurulmasıyla devam eden mücadelemiz, istikbalimizin teminatı olan gençlerimize emanet edilmiştir.


İstiklal mücadelemizin sembolü olan bu günün, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü gençlere armağan etmesi, onlara verdiği değeri ve duyduğu güveni ifade etmektedir. Zira istiklal şuuruyla yetişmiş olan gençlerimiz, istikbalimizin de sembolü ve güvencesidir.


Şüphesiz gençlerini en iyi şekilde yetiştirerek yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Türk devletinin varlığını sürdürmek ve geliştirmek ancak iyi eğitim almış gençler vasıtasıyla mümkündür.


Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin işini iyi yapan, milletinin yüklediği sorumluluğu layıkıyla taşıyabilen bireyler olmalarını temenni ediyor, bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, tüm Türk milletinin ve gençlerimizin Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22