KESKİN, Morcalı Köyünü Ziyaret Etti

KESKİN, Morcalı Köyünü Ziyaret Etti
banner52
Karaman Tarım İl Müdürü Ahmet Haşim KESKİN İlimizin bazı bölgelerinde 23 Ağustos 2015 Pazar Günü meydana gelen dolu ve sağanak yağış neticesinde aşırı yağıştan etkilenen Morcalı Köyümüzü ziyaret etti.

Morcalı köyünde özellikle sebze ekilişi yapılan alanlarda etkili olan dolu ve yoğun yağış neticesinde zarar gören üreticilerimizin arazilerinde incelemelerde bulunan İl Müdürü KESKİN çiftçilerimizle görüştü. Morcalı köyü ile birlikte dolu, aşırı yağış ve selin etkili olduğu Başharman, Gülkaya ve Çimenkuyu köylerinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanlarınca gerekli ön tespit çalışmalarının yapıldığını ifade ederek, afetten etkilenen çiftçilerimizden Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankasına tarımsal kredi borcu olanların borçlarının Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde bir yıl ertelenmesi için müracaatların alınacağını belirtti.

Zirai faaliyetlerin her zaman için doğal riskler tarafından etkilendiğini belirten KESKİN, bitkisel ve hayvansal üretimde meydana gelebilecek kayıpların önlenmesi ve azaltılmasında devlet destekli tarım sigortalarının önemine dikkat çekerek, geçmiş olsun temennisinde bulundu.
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 12:54
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER