banner56

Kendilerini 'Özgür Kürtler' olarak tanımlayan Nasname

Kendilerini 'Özgür Kürtler' olarak tanımlayan Nasname
Kendilerini 'Özgür Kürtler' olarak tanımlayan bazı grupların bir süreden beri internet üzerinden PKK-BDP çizgisine yönelttiği eleştiriler yeni bir boyut kazandı.

Kendilerini 'Özgür Kürtler' olarak tanımlayan bazı grupların bir süreden beri internet üzerinden PKK-BDP çizgisine yönelttiği eleştiriler yeni bir boyut kazandı.

'Bedel ödeyenlerin çocukları sokaklarda sürünürken, PKK/BDP yönetici kadroları olağanüstü lüks bir yaşam sürüyor' iddiasını dillendiren 'Nasname' isimli internet sitesi, 'Maskelerini düşürüyoruz' başlığı altında bazı BDP'lilerle ilgili bilgiler yayınlamaya başladı. Sitenin takipçileri de, yapıldığı ileri sürülen yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili bilgilerini burada paylaşıyor.

ZORLA KEPENK KAPATTIRMA YÖNTEMİ..

Yayınlanan ilk dosyada BDP'nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın ailesi, Muş Milletvekili Sırrı Sakık ve oğlu ile ilgili iddialar var. Dosyada, zorla kepenk kapattırmak yöntemleri da anlatılıyor. 'Kandan kimlerin ve nasıl beslendiğini açıklıyoruz' diyen Nasname, şu iddiada bulundu:

"DİYAR AŞ, Diyarbakır Belediyesi'nce kurulan bir şirket. Bu şirketin 'üretim' alanı tamamıyla belediyelerin işlerine yöneliktir. Bu şirket sadece Diyarbakır Belediyesi'nin ihalelerini almakla kalmıyor, BDP'nin elindeki tüm belediyelerin ihalelerini alıyor. DİYAR AŞ'nin patronu Süleyman Demirtaş adında biri. Evet Selahattin Demirtaş ve Nurettin Demirtaş'ın kardeşidir. Süleyman Demirtaş'ın altındaki arabanın 300 milyarlık olduğu tahmin ediliyor. Babaları bu mücadelede hayatını kaybeden ve sokaklarda sürünen binlerce çocuğun yıllık tüketiminden fazladır."

BDP'NİN ELİT TABAKASI

PKK'nın, kendi 'elit tabakasını' oluşturduğunu savunan 'Nasname', halkı sokağa, eyleme çağıranların, çocukları panzerlere yem edenlerin, kendi çocuklarına 'tam bir burjuva yaşamı' sunduğunu belirtiyor. Sitede, "Çoğunun çocukları ya Türkiye'deki özel okullarda ya da yurtdışında eğitim görürken, halktan insanların çocukları 'eylemci' olarak seçiliyor ya da sokaklarda tinerci, balici, başıboş dolaşıyor." deniliyor.

SIRADA SIRRI SAKIK VAR

Bu anlamda sitenin hedefindeki isimlerden biri Sırrı Sakık oldu. Sakık'la ilgili yayınlanan bölümde şöyle denildi:

"Bu asalaklardan biri de, Ankara'nın ve eğlence dünyasının müdavimlerinden Sırrı Sakık'tır. Sakık'ın oğlu, barlarda kız kavgalarıyla gündeme gelmişti. PKK/BDP yöneticilerinin çocukları, tıpkı Sakık'ın çocukları gibi en lüks koşullarda yaşarken, kimisi özel okullarda, kimisi de Avrupa'da eğitim görürken, neden Kürt yoksullarına 'okumayın' diyorlar? Neden Kürtlerin garibanlarına sadece dağ yolunu ya da sokağı gösteriyorlar? Dağ olmasa, sokaklarda taş atan olmazsa, bu asalaklar çocuklarına böyle muhteşem bir yaşam sunamazlar da ondan."

SAKIK'IN LÜKS YAŞAMI

Nasname, Sırrı Sakık'ın oğlu Heval'ın yaşamından bazı fotoğrafları da yayınladı. PKK/BDP çizgisinden rahatsız olan kitlelerin, teknolojinin de katkısıyla ses vermeye başladığını belirten 'Özgür Bireyler Topluluğu', 'Gençlerimizin kanından beslenen rantçıları ısrarla halkımıza anlatmaya devam edeceğiz' sloganını kullanıyor.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22