Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda Mezuniyet Sevinci

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda Mezuniyet Sevinci
banner52

Törene KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Kazımkarabekir Kaymakamı Mehmet Uslu, Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, Garnizon Komutanı J. Kıd. Başçavuş Bilal Saltalı, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Abdulbaki Pınar, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.


“Diyarbakır’dan Karaman’a uzanan eğitim sürecimde hedefime ulaştım”


Mezuniyet töreninin açılışı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan yüksekokul birincisi Hatice Elhakan iki yıl süren eğitim sürecinin sonuna geldiklerini ve bu sonun kendileri için yeni bir başlangıç olduğunu dile getirerek, “Bugün Diyarbakır’dan Karaman’a uzanan eğitim ve dönüşüm sürecimin en güzel günü. Üniversitenin kapısından ilk girişimde belirlediğim hedefime şu an ulaşmış bulunmaktayım. Hedefe giden yolda pek çok engelle karşılaştım fakat yılmadım ve başardım. Emeği geçen bütün hocalarıma ve beni her zaman destekleyen aileme teşekkür ediyorum.” dedi.


“Yaptığınız işte en iyisi siz olun”


Hatice Elhakan’ın ardından kürsüye çıkan Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar ise 150 öğrenci ile eğitim faaliyetlerine başlayan yüksekokulun şu an 620 öğrenci sayısına ulaştığını, yaklaşık 200 öğrencinin de mezun olabilecek durumda olduğunu söyledi. Yüksekokul bünyesindeki programlar ve eğitim faaliyetleri hakkında bilgi veren Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar şöyle devam etti: “Sevgili öğrenciler bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın önemli bir kısmını kapatıyor ve buradan aldığınız güçle yeni bir başlangıç yapıyorsunuz. Her ne iş yaparsanız yapın elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın ve başkalarına faydalı olun. İnsan onuruna yakışmayan hareketlerden uzak durun.”


“Takdir ve teşekkürlerin en büyüğünü aileler hak ediyor”


KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen de konuşmasında mezuniyet programına destek veren firmalara ve öğrenci ailelerine teşekkür ederek “İki yıl önce bize teslim ettiğiniz yavrularınızı bugün daha donanımlı, bilgili ve geleceğe daha hazırlıklı olarak sizlere teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Burada eğitim veren hocalarımızın da çocuklarımız üzerinde emeği şüphesiz ki çok büyüktür. Fakat bugünün en fedakâr isimleri siz ailelersiniz. En mutlu olması gereken sizlersiniz. Takdir ve teşekkürlerin en büyüğünü siz hak ediyorsunuz.” dedi.


“Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini unutmayın”


Dünyanın en zevkli işinin öğrenmek olduğunu ifade eden Rektör Gökmen, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mezun olduktan sonra gerçek hayatla tanışacaksınız. Okul bitince eğitim bitmiyor. Öğrenmeye devam edeceksiniz. Eğitim, bireyin kendini geliştirmesi ve yetiştirmesidir. Ne yazık ki ülkemizde pek çok genç liseyi bitirdikten sonra öğrenmeyi keserek yaşlanmaya başlıyor. Biz kutlu bir medeniyetin mensupları olarak genç yaşlarda yaşlanmaya değil, tam tersine hayatımız boyunca genç kalmaya dolayısıyla öldükten sonra da yaşamaya talip olmalıyız. Çeşitli zorluklarla karşılaşacaksınız. Ne olursa olsun, işinizi en iyi şekilde yapmaya gayret gösterin. Sizleri bugünlere getiren Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini de unutmayın. ”


Plaket töreni yapıldı


KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’in konuşmasının ardından plaket törenine geçildi. Mezuniyet töreninin düzenlenmesine katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara plaketlerinin verilmesiyle birlikte Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulunda dereceye giren öğrenciler Hatice Elhakan, Ayşe Oruç ve Kübra Şen’e ödülleri verildi. Daha sonra okul birincisi Hatice Elhakan isminin yazılı olduğu plakayı mezuniyet kütüğüne çaktı.


Törende, spor müsabakalarında başarılı olan sporculara da plaket verildi. Ardından mezun olan öğrencilerin isimleri tek tek anons edilerek sahneye davet edildi ve öğrencilere diplomaları verildi. Diploma töreninin ardından 200’e yakın öğrenci kep atma sevinci yaşadı.                                       


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2015, 00:00
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER