banner56

KAZALPA MEZARLIĞI YENİLENİYOR

KAZALPA MEZARLIĞI YENİLENİYOR

    KAZALPA MEZARLIĞI YENİLENİYOR


        Karaman Belediyesi mezarlık düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Çeltek Mahallesi içerisinde yer alan Kazalpa Mezarlığı baştan sona yenilenerek daha kullanışlı hale getiriliyor.
        Çalışmalar kapsamında Kazalpa Mezarlığı’nda öncelikle ömrünü tamamlamış eski duvar tamamen yıkılarak 750 metre uzunluğunda yeni duvarla örülüyor. Mezarlık imar planına uygun şekilde genişletilerek yeni yapılan Selman-ı Farisi Camisi’ni de içerisine dahil ediyor. Musalla ise caminin yanına taşınarak daha kullanışlı hale getiriliyor. 
        Yapılan düzenleme ve genişletme çalışmaları neticesinde yaklaşık 4 bin metrekare büyüyecek olan mezarlık içerisine yeni defin alanları açılmış olacak. Çalışmaların devamında ise mevcut durumda anayola yakın olan mezarlığın ana giriş kapısı tehlike arz ettiği için bulunduğu yerden kaldırılarak daha güvenli bir yere taşınacak. Yine mezarlık içerisinde yürüyüş yollarına parke taşları döşenecek.
        Son olarak mezarlık içerisinde uygulanacak olan peyzaj düzenlemeleri ve yeşillendirme çalışmaları neticesinde Kazalpa Mezarlığı daha düzenli bir görünüme sahip olacak. Çalışmalar kısa süre içerisinde tamamlanacak.


Source: Karaman
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 17:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22