Katkıda Bulunanlara Teşekkür Belgeleri Verildi

Reklam
Reklam
11 Ocak 2013 - 02:00
Katkıda Bulunanlara Teşekkür Belgeleri Verildi
Çevre ve Orman Bakanlığı ORKÖY kapsamında yürütülen ve 15 köy ilköğretim Okuluna Güneş enerjisi sistemlerinin kurulmasına katkıda bulunanlara teşekkür belgeleri verildi.

24 Ocak 2011 Pazartesi saat 14.30’da Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen belge dağıtım törenine Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Bilal ÖLMEZ, Ayrancı Kaymakamı Ali KARAKAYA, İl Çevre ve Orman Müdürü Ahmet DURAN, Daire Amirleri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Eğitimciler, Mühendisler, Köy Muhtarları katıldı.

Program ORKÖY kapsamında hazırlanan filmin seyredilmesiyle başladı. İl Çevre ve Orman Müdürü Ahmet DURAN’ın konu ile ilgili olarak sunumunu yapmasından ardından Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN yaptığı konuşmada; “Orman köylülerimizin daha bir noktaya gelmeleri, daha verimli olmaları ve ormanlarınızın daha az tahrip olması noktasında Çevre ve Orman Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmaları takdirle karşılıyorum. Güneş enerjisi sistemi kurulan köylerimizde ki aileler, okullarımız daha iyi bir yaşam şartlarına kavuşuyorlar.2010 yılında, 25 orman köyümüzde 555 aileye Güneş enerjisi desteği sağlanmıştır. Yapılan bu çalışma ile bir taraftan orman köylüsünün ormanlara olan baskısı ortadan kaldırılmış, diğer taraftan temizlik, hijyen ve sağlıklı bir toplum konusunda sosyal bir destek sağlanmıştır. Başta Çevre ve Orman Müdürümüz olmak üzere Çevre ve Orman Müdürlüğü çalışanlarına, köy muhtarlarına, firma sahiplerine teşekkür ediyorum. 6 firmamız 15 köy okulumuzun su ısıtma sistemi ihtiyacını gidererek, burada eğitim gören yavrularımıza şefkatli ellerini uzatarak bir ilke imza atmışlardır. Çok önemli bir ihtiyacı, sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştiren 6 firmamıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 Konuşmaların ardından Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, sistemin köy okullarına kurulmasında emeği geçenlere teşekkür belgelerini verdi. Tören hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.


  • games
  • Europe

    Source: Karaman Haber

    YORUMLAR

    • 0 Yorum