KARDOF Hacı Baba Dağı zirve tırmanışı

KARDOF Hacı Baba Dağı zirve tırmanışı
banner52
KARDOF Hacı Baba Dağı zirve tırmanışı

KARDOF Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında 4. kez düzenlenen Hacı Baba Dağı zirve tırmanışı organizasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Karaman Doğa Sporları ve Fotoğraf Gençlik Spor Kulübü Derneği tarafından yapılan açıklamada  ' Muş, Ankara, Trabzon, Konya Ereğli, Çumra, Adana, Osmaniye, Bursa ve Mersinli doğa dostlarımızın da katılımı ile16 Mayıs 2015 Cumartesi günü başlayan şenliğimizin ilk etkinliği olan şehir gezisi ile başladı. Kulüp binamızdan saat 15.00 gibi hareket ederek Kampımızı Kızılyaka Çoka mevkiinde saat 16.00 gibi kurduk. 30 çadırlık 4. Türk Dil Tırmanış Şenliğimizde kamp alanında yapılan teknik bir toplantı ardından, Ahçı başımızın hazırlamış olduğu etli bulgur pilavı Tulumba Tatlısı, Ayrandan oluşan akşam yemeğimizi saat 20.00 gibi yedik.


Akşam kamp ateşi başında sazlı sözlü eğlencemiz saat 23.00 da kesin sessizlik ve çadırlara çekilme ile sona erdi. 17 Mayıs 2015 Pazar günü yine ahçı başımızın hazırlamış olduğu nefis mercimek çorbalarımızı içmek için saat 05.00 kalktık. Saat 06.00 gibi Liderimiz Fedai ERKOCAOĞLU ve Artçı Yakup Tamer ÇITLAK zirve tırmanışımıza başladık.40 Kişi başladığımız tırmanışımızda yaşları 13 ila 60 arasında kişilerden oluşuyordu. Tırmanışın ilk etaplarında 9 kişi sağlık ve çeşitli nedenlerle gruplar halinde ve kamp alanı ile kurulan telsiz teması ve kontrollü bir şekilde geriye döndüler. Zirve tırmanışımız saat  09.00 gibi 31 kişi ile zirvede sonuçlandı.


Saat 09.50 gibi başlayan geri dönüşümüz 12.00 gibi Kamp alanında sorunsuz bir şekilde saonuçlandı.kamp alanımıza Etli pilav Ayran,Tatlı ve Karpuzdan oluşan öğle yemeğimizi yedik. Katılımcılara teşekkür konuşması sonra tüm katılımcılarımız ile Kampımızı toplayıp çevre temizliği yaptık. Toplu anı fotoğrafı ile senliğimizi sonuçlandırdık. Yolda Etkinliğime katılmak üzere Karamandan yola çıkan 42 km pedallayarak etkinliğimize gelen Karaman Bisiklet Topluluğu ile Kızılyaka Meşe koruğunda tüm katılımcılarımız ile hatıra fotoğrafı çektirdik.


Bu Etkinliğimize destek veren sponsorlarımızdan;  Baylan Bebe, Diyar tatlı, Karasipahi kasap, Tıkır Market, Tartan Elektronik, Muzaffer Karaoğlu, üyelerimizden Özkan ve Gülay Çiftine, GATA, Mudosk, Kondak, Erdak, Anadolu Kartalları, Lorut dağcılık, Alp Dağcılık ve üyelerine Karaman Bisiklet Topluluğu ve Karaman Okçuluk üyelerinin sonraki etkinliklerimize katılmlarını bekler, zirveye ulaşan en küçük sporcumuz Kerem ÇITLAK’A,
ulaşımımızı sağlayan Kaya, İkiz, Akın turizm firmalarına sağlamış oldukları imkânlara ve il jandarma Komutanlığı tarafından sağlanan güvenliğimiz için çalışmalarına, gününü bizimle paylaşan tüm üyelerimize katılımcılarımıza Teşekkür ve Tebriklerimizi sunarız.'denildi.


{gallery}karfot:::0:0{/gallery}


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 00:00
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER