Karaman'da PTT'nin 170.Yılı Kutlamaları

Reklam
25 Ekim 2010 - 18:36

PTT'nin 170. Yılı münasebetiyle Karaman'da etkinlikler düzenleniyor. PTT Başmüdürü Bekir Gökmen Karaman Valisi Süleyman Kahraman'ı makamında ziyaret ederek kuruluş Yılı anısına hediye verdi.

Etkinlikler çelenk koyma töreninin ardından Karaman PTT Merkez Müdürlüğünde 170. Müşteriye hediye verildi. Törende ayrıca slayt gösterisi yapıldı ve Kortej düzenlendi.

170. yıl kutlama töreni kapsamında açıklama yapan Karaman PTT Başmüdürü Bekir Gökmen; "Öncelikle kuruluşundan bu yana 170 yılı geride bırakarak, 23 Ekim 2010 tarihi itibariyle 170. yılı idrak etmenin haklı gururunu hep birlikte yaşamaktan büyük mutluluk duymaktayım.

Amacı, Ülkemizin güzel insanlarına layık oldukları hizmeti sunmak olan PTT, halkın günlük yaşantısını kolaylaştırma bakımından geniş bir hizmet yelpazesi ile önemli bir boşluğu doldurmakta ve çağdaş ortamlarda vatandaşa hizmet vermenin yanı sıra günümüzde, insanların ihtiyaç duyduğu her türlü hizmeti güvenilir ve ucuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kurulduğu 23 Ekim 1840 tarihinden bugüne kadar, halkımıza en iyi hizmeti sunma yolundaki çalışmalarını sürdüren ve Posta hizmetlerin de köklü bir tarihi geçmişe sahip olan kuruluşumuz 170 yıllık tecrübesini teknoloji ile birleştirerek tarihinin her döneminde kendini yenilemiş ve bir çok yeni hizmeti halkımıza sunmuştur.

Son yıllarda PTT Bank projesi ile halkımızın günlük yaşantısını kolaylaştırmak bakımından çok önemli bir boşluğu doldurmuştur. PTT merkezleri klasik posta hizmetlerinin yanında Posta Çeki, havale, Western Union, gibi parasal işlemleri ile sabit telefon ve GSM faturaları, kontör yüklemeleri, elektrik, su, doğalgaz gibi tüm fatura ödemelerinin yapılabildiği, emekli maaşlarının alınabildiği ve tüm resmi ve özel Bankalar ve finans kuruluşları ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda, bankacılık hizmetlerinin süratli, güvenli, kaliteli ve ucuz olarak verildiği merkezler haline gelmiştir.

Hizmet binalarımızın PTT Bank konseptine uygun olarak yenilenmesi sonucu vatandaşlarımıza daha çağdaş ortamlarda hizmet sunulmaya başlanmıştır. 2008 Yılında Kuruluşumuz PTT Kargo hizmetini başlatmıştır. Süratli, güvenli ve hesaplı olarak kargolarımız alıcılarına iletilmektedir.

Ayrıca, gişelerimizde yapılmakta olan parasal işlemlerden çoğunluğunun yapılabildiği Gişematik (ATM) 07 EKİM 2009 günü PTT Merkez Müdürlüğümüzde günün 24 saati hizmet verecek şekilde faaliyete geçmiş olup, Kuruluşumuz halkımıza layık olduğu en iyi hizmeti vermek için, değişim ve gelişim hamlesini daha da hızlı olarak sürdürecektir.

Modern Posta Dağıtımı, PTT Gişematiği, Modern PTT Bank Binaları, Modern El Terminali, PTT Kargo Faaliyeti, Engelli ve Emeklilere Konutta Maaş Ödeme daha bir çok hizmetlerimizle 170 yıldır sizlerleyiz.Bu nedenle, PTT'nin beğenilen imrenilen bir kurum haline geldiğini sevinerek övünerek söylemek istiyorum."dedi.


Source: Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum