banner56

Karamanda Okullarda Kuru Üzüm Dağıtım Programı Başladı.

Karamanda Okullarda Kuru Üzüm Dağıtım Programı Başladı.
Vali Murat Koca,Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan "Okullara Kuru Üzüm Dağıtım Programı" na katıldı.

 

02 Haziran 2015 Salı günü saat 10.00'da Karaman Merkez Dede Korkut İlkokulunda gerçekleşen programa;Vali Murat Koca, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy, Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Baran Yavuz Yürekli, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kuru üzüm dağıtım programında konuşan Vali Murat Koca; "Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile okullarda haftada iki gün kuru üzüm dağıtımına başlandı. Dağıtılan kuru üzümle çocuklarımız çok daha sağlıklı beslenmiş olacaklar” dedi.

 

İlimiz genelinde 134 okulda 20 bin 232 öğrencinin 4 defa faydalanacağı 80 bin 928 paket kuru üzüm, ülke genelinde ise yaklaşık 6 milyon öğrenciye kuru üzüm dağıtılacak.

 

Okullarda Salı ve Perşembe günleri dağıtılacak kuru üzüm sayesinde öğrencilerin sağlıklı gıdalarla beslenmesi hedeflenmektedir.

Kuru üzüm dağıtımı okullar tatile girinceye kadar devam edecektir.

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 00:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22