banner56

Karaman Yolları Daha Güzel

Karaman Yolları Daha Güzel

Karaman’daki şehir içi ulaşımın yoğun olduğu caddelerde başlatılan asfalt yenileme çalışmaları devam ediyor.  


Belediye ekiplerince hızlı bir şekilde sökülen, eski ve deforme olmuş yollarda yapılan asfalt çalışmalarında, 15 cm kalınlığında çok daha dayanıklı ve kaliteli asfalt seriliyor.


Karaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; Sanayi Caddesi, İstasyon Caddesi, Ahmet Yesevi Caddesi, Şehit Erdal Şen Caddesi, Kenzi Caddesi ve Behçet Kemal Çağlar Caddesi’nde kaldırım ve asfalt çalışması yapıyor. Bu caddelerde ki deforme olmuş eski kaldırım ve asfalt zemini tamamen kaldıran ekipler, asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.


Çalışmalara ilişkin bilgi veren Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu, cadde ve sokaklarda kaldırım ve asfaltlama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti. Karaman’da bu döneme kadar yapılan hizmetlerin büyük bir bölümünün günü kurtarma adına gerçekleşmiş olmasının üzüntü verici olduğunu kaydeden Başkan Uğurlu: “Maalesef Karamanımızda gerçekleştirilen hizmetler genel anlamda günü kurtarma adına yapılmış. Gelecek yıllar düşünülmemiş. Bu durumu, kullandığımız yollarda, alt yapıda, imar planlarında görüyoruz.


Yollarımızdaki asfalt çok kalitesiz. Defalarca ince ve kat kat asfalt serilmiş. Yapılan alt yapı çalışmaları neticesinde de yollarımız oldukça yıpranmış durumda. Bizim yaptığımız çalışmada mevcut asfalt tamamen kaldırılıyor, zemin düzenlemesi ve sıkıştırma işlemi tamamlandıktan sonra 15 cm kalınlığında, Karaman’a uzun yıllar hizmet edecek asfalt seriliyor. Kaldırımlar da aynı şekilde sil baştan yenileniyor. Belediyemizin asli görevi olan yol, kaldırım ve asfalt çalışmalarımız yıl boyunca Karaman genelinde devam edecek.” dedi.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 14:23
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22