Karaman Turizm Çalıştayı Yapıldı

Karaman Turizm Çalıştayı Yapıldı
banner52

Vali Murat Koca, Karaman Ticaret Ve Sanayi Odası Tarafından Organize Edilen Karaman Birinci Turizm Çalıştayına Katıldı.26 Mayıs 2015 Salı günü saat Ticaret ve Sanayi Odasında11.00’da gerçekleşen çalıştaya; Vali Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Sabri Gökmen, Mevka Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Toktay, Marka Kent Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik ve Türkiye' nin çeşitli illerinden gelen turizm acentaları yetkilileri katıldı.

Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, "Karaman Ticaret Odası ve Mevlana Kalkınma Ajansı işbirliğiyle yapılan bu çalıştayın amacının Karaman İlinin Kültür ve İnanç Turizmi Potansiyelinin Tanıtılması olduğunu belirtti" Özellikle turizm yatırımcılarına seslenen Akman, Turizm konusunda yatırım yapmak isteyenlerin acele etmelerini, iki yıl sonra yüksek ücretler ödeseler de yer bulamayabileceklerini söyledi.
Karaman Ticaret Odası Başkanı Mustafa Toktay, "Son yıllarda Karaman turizmi konusunda çalışmaların hızla ilerlediğini, üretilen projelerle birlikte Karaman' ın turizm konusunda cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti”

Vali Murat Koca konuşmasında; "İnanç Turizmi konusunda Karaman' ın büyük bir potansiyelinin olduğunu ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü' nün yaptığı, Karadağ Değle ve Üçkuyu bölgelerindeki kilise kazı çalışmaları sayesinde inanç turizminin artacağını" belirtti.
Çalıştayın ikinci oturumu Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik ve Mevka Uzmanlarının yaptıkları sunumlarla devam etti.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 00:00
banner36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER