banner56

Karaman da Çöpler Çağdaş Biçimde Toplanacak

Karaman da Çöpler Çağdaş Biçimde Toplanacak

Karaman Belediyesi, yol kenarlarında bulanan çöp toplama kutularını (konteyner) yere gömerek çöpleri daha çağdaş ve sağlıklı biçimde toplama kararı aldı.Yol kenarlarında çöplerin toplanması için konulan konteynerler, belirli bir program dahilinde yerin altına alınacak. Bu şekilde hem çirkin ve kirli görüntülerin önüne geçilmiş olacak, hem de daha sağlıklı bir toplama sağlanmış olacak.


 


Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu: “Şehirleşme çalışmalarımız hız kazanarak devam ediyor. Çöp toplama kovalarımızı şehrin merkezinden başlatarak ve bütün Karaman’a yayarak uygulamaya koyduk. Yaptığımız deneme iyi sonuç verdi. Önce Gazipaşa, İsmetpaşa, İstasyon yolu gibi yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde, yüzeydeki kovaları yer altına alacağız. Uzun zaman olmayan bir süreçte de şehrin bütününde bu uygulamayı yapacağız” dedi.       


 


“Çağdaş kentin gereklerini birer birer uygulamaya koyuyoruz. Karaman gelişiyor ve değişiyor. Sevgili hemşehrilerimiz Belediyelerine güvensinler ve bizi izlemeyle devam etsinler. Onlara güzel şeyler sunacağız ve bütün bunları sevgiyle ve onların destek ve dualarıyla yapacağız” diyen Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, çöp uygulamasının başladığını ifade etti.


      


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22