Karaman CHP İl ve İlçe Teşkilatı Taşkalede

Reklam
07 Eylül 2010 - 22:22

Osman Nuri KoçakKaraman CHP İl-İlçe Teşkilatı Referandum gezilerini Taşkale ve Yeşildere de sürdürdü.Karaman CHP İl Başkanı Osman Nuri Koçak yaptığı açıklamada ; "Milletin, demokrat olmayanlardan demokrasi, adil olmayanlardan adalet beklemez hale geldiğini" söyledi.

12 Eylül referandumu dolayısı ile vatandaşla sohbet toplantıları yapan Osman Nuri Koçak; "8 yıllık uygulamalarında yargıdan, sivil toplum dayanışmasından, muhalif seslerden, özgür basından ve giderek demokrasi ve adaletten ciddi biçimde rahatsız olan AKP iktidarı son derece yanlış bir yolda ilerlemeye çalışmaktadır.

Bu yol çıkmaz yoldur ama milletimizi de karşı karşıya getirmektedir. Büyük paralar ve devlet gücü ile yürütülen kampanya AKP' nin büyük telâşının delilidir. HAYIR, çıkarsa sanki onlar için dünyanın sonu gibi.
Neden böyle acaba?

AKP geldiği yerden bir daha gitmeme hesabı içinde miydi ki, gitmek korkusu dağları sardı? Demokrasilerde partiler iktidara gelir ve zamanı gelince gider. Ama AKP' nin gitmekten ödü kopuyor.


Bu nedenle de, adaleti gitmemek üzerine tasarımlamaya çalışıyor. Gitmemek üzere geldiğini düşünenlerden demokrasi de, adalet beklemek için saf olmak gerekmez mi? Bu durumda olanların her yolu denemeleri de mübahtır. Milletimizde talebimiz onlara demokrasiyi öğretmeleridir. Bunun için gülü bir HAYIR yeter!..." dedi.


Source: Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum