Karaman CHP Gençlik Kollarından Basın Açıklaması

Reklam
17 Ekim 2010 - 14:18

Karaman Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Koları Karaman Cumhuriyet Parkında Bir basın açıklalaması yaparak; "Yasa dışı dinlemeler, anayasa ile korunan özel hayatın gizliliği ilkesini hiçe saymaktadır " dedi.Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kolları olarak, toplumu ve özellikle gençliği derinden etkileyen haksızlıklar karşısında gençliğin sesini, ülkenin dört bir yanında yaptığımız eylemlerle duyurmaya devam ediyoruz. Bu hukuksuzluklara sesimizi yükseltmeyi bir görev olarak biliyoruz. 8 yıllık AKP iktidarı döneminde hukukun hiçe sayılması neredeyse bir alışkanlık haline gelmiştir.


Bu hukuksuzluklardan en çok dikkat çekilmesi gereken ise yasadışı dinlemelerdir. Hâkimlerin, sanatçıların, gazetecilerin, emniyet mensuplarının, akademisyenlerin, bürokratların, iş adamlarının, milletvekillerinin kısacası toplumun hemen hemen tüm kesiminin özel görüşmelerinin hukuka aykırı bir biçimde dinlediği bir ülkede yaşıyoruz.


Bu yasa dışı dinlemeler, anayasa ile korunan özel hayatın gizliliği ilkesini hiçe saymaktadır. Diğer yandan kanun adamlarının bile özel görüşmelerinin hukuka aykırı olarak dinlenebiliyor olması, toplumun her kesiminde kendisininde dinlenmekte olduğu şüphesini oluşturmaktadır.


Bu durum korku toplumuna giden yolda ilk adımdır. Toplum konuşmalarımız dinleniyor paranoyasına sürüklenmektedir. Bu nedenle yasadışı dinlemeler, özel hayatın gizliliği iletişim ve ifade özgürlüğü gibi konuların anayasada yer alan sembolik bir ifadeye dönüşmesine neden olmaktadır.


Ortam dinlemeleri, ateş olmayan yerden duman çıkarmanın en iyi yöntemi haline gelmiştir. Toplum bu şekilde sindirilmek istenmektedir. Bu gelişmeler ne yazık ülkemizin faşizme sürüklendiğini göstermektedir. Faşizmin ayak seslerine kulak tıkayamayız.


Korku toplumuna gidişi engellemenin tek yolu , korkmadan hukuksuzluğa karşı sesimizi yükseltmektir. Tüm arkadaşlarımızı, gençliği ülkemizin içinde bulunduğu durumun farkında olmaya ve geleceğimiz için sesimizi yükseltmeye davet ediyoruz.Source: Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum