banner56

Kampanya fiyatları ile mağazadaki fiyatlar aynı olmayınca vatandaş çileden çıktı

Kampanya fiyatları ile mağazadaki fiyatlar aynı olmayınca vatandaş çileden çıktı
Edremit, Burhaniye ve Havran'dan gelenlerin ilgi gösterdiği açılışta zaman zaman izdiham olurken vatandaş umdukları fiyatları bulamayınca şoka girdi.

Edremit, Burhaniye ve Havran'dan gelenlerin ilgi gösterdiği açılışta zaman zaman izdiham olurken vatandaş umdukları fiyatları bulamayınca şoka girdi.

Mağaza içersindeki ürünlerle katalogdaki ürünler arasında fiyat farklarının tutmadığını gören vatandaşlar görevlilerle tartıştı. Mağazanın açılışında binlerce kişi ucuz bir şeyler alabilmek için birbiriyle yarıştı. Kısıtlı sayıda olan ucuz ürünlerden alabilenler şanslıydı, ancak alamayanlar da bir o kadar öfkeli.

15 günlük sürelerle kampanyalar yaparak yurdun değişik kentlerinde mağazalar açan bir firma Edremit Havran karayolu üzerinde kurduğu mağazasının açılışından günler önce bol miktarda el ilanı dağıttı. El ilanlarındaki cazip fiyatları görenler Cumartesi günü açılan mobilya, elektronik ev aletleri ve ev tekstili ürünleri satışının yapıldığı mağazaya koştu.

İhtiyacı olan olmayan ucuz olduğu için bir şeyler almanın yarışına girdi. Kimisi bebeğini, kimisi komşusunu alarak koştuğu mağazada ucuz bir şeyler almak için çaba harcadı. El ilanındaki fiyatlarla mağazadaki fiyatlar arasında farklılıklar olduğunu ileri süren vatandaşlar firma yetkililerine tepki gösterdi.

Ucuz bir şeyler alabilmek için 'Kapatıyoruz' sloganı ile açılan mağazaya koşanlar aldıkları bazı ürünlerin kendilerine söylenen fiyat yerine kasada farklı fiyatla karşılaşınca çileden çıktı. Mağaza görevlileri çileden çıkan müşterilere "ucuz ürünleri göremiyorsunuz? veya o ürün bitti" diyerek savunma yaptı.

Mağaza yetkilileri, vatandaşın öfkeli olmasının doğal olduğunu belirterek, "Sıcakta sabahın erken saatlerinden beri burada bir şeyler almaya çalışıyorlar. Bulamayınca haliyle öfkeleniyor. Burada 15 personelimiz çalışıyor. Onlardan yardım isteseler bulamadıkları ürünlere daha rahat ulaşabilirler." diye konuştu. Zaman zaman müşterilerle mağaza görevlileri arasında tartışmalar göründü. Basın mensuplarının sorularına karşı cevap veremeyen görevliler ise kameraların karşısında uzaklaştı.

Müşteriler ise el ilanlarında belirtilen ürünlerin fiyatların çok farklılıklar gösterdiğinden veya ilandaki ürünün piyasada olmadığından şikayetçi oldular.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER