banner56

Kale Sizleri Bekliyor

Kale Sizleri Bekliyor
Şehrin merkez noktasında bulunan Karaman Kalesi, Belediye’nin yaptığı çevre düzenlemeleri ve çalışmalarla gözde bir yer haline geldi.

Karaman Kalesi; yürüyüş yolları, seyir terasları, gül ve laleleri, oturma gurupları, çocuk oyun alanları, ışıklandırma ve çevre düzenlemeleri ile vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte gönül rahatlığıyla gezip dinlenebilecekleri bir mekan oldu. Geçtiğimiz yıl hizmete giren Belediye Sosyal Tesisleri ise hem kışın hem de yaz mevsiminde halkımıza hizmet veriyor. Sıcak-soğuk içecekler ve çeşit çeşit yemekleriyle her tür damak tadına hitap eden tesislerde vatandaşlarımız düğün ve sünnet gibi özel günlerini de yapabilecek.

“Halkımızın boş zamanlarını rahat ve huzur içerisinde geçirebilecekleri alanlar oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz” diyen Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu: “İlimizde vatandaşlarımızın gezip oturabilecekleri alanlara ihtiyaç var. Bunu düşünerek projeler geliştirdik ve Çukurbahçe, Kuğulu Park, Doğu Kışla Kent Ormanı gibi değişik yerlerde yeni alanlar oluşturmak için çalışmalara başladık. Mevcut parklarımızda da Karaman’a yakışır iyileştirmeler yapıyoruz. Karaman Kalesi gibi her kentin sahip olmak istediği alan ise ne yazık ki yıllardan beri bu şehre kazandırılamamış. Geçtiğimiz yıl vatandaşlarımızın bu güzel yerden en güzel şekilde faydalanabilmeleri için büyük bir çalışma başlattık. Çevre düzenlemeleri yaparak Belediye Sosyal Tesisleri’ni halkımızın hizmetine sunduk. Hemşehrilerimiz bu tesislerden özel günleri dahil her şekilde yararlanabilir ve aileleri ile birlikte gönül rahatlığıyla Kale de oturup dolaşabilirler” dedi. 

  Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER