banner56

Kahramanmaraş'ta 84 aileye 168 adet süt sığırı ve süt yemi dağıtıldı

Kahramanmaraş'ta 84 aileye 168 adet süt sığırı ve süt yemi dağıtıldı
Kahramanmaraş'ta 84 aileye 168 adet süt sığırı ve süt yemi dağıtıldı

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı (SYDV) olarak, balık vermek yerine balık tutmasını öğrettiklerini söyledi.

Anteplioğlu, merkeze bağlı Dadağlı köyünde ''Kırsal Gelir Getirici Projeler'' kapsamında düzenlenen süt sığırı dağıtımı töreninde yaptığı konuşmada, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın, maddi durumu zayıf vatandaşlara yardım etmek ve proje hazırlayarak kendi geçimini sağlayacak vatandaşlara yardım yapmak şeklinde iki gayesi olduğunu söyledi.

Devletin her zaman çiftçisinin ve köylüsünün yanında olduğuna işaret eden Anteplioğlu, her türlü projeye açık bulunduklarını hatırlatarak, şöyle konuştu:

''Yeter ki vatandaşlarımız kendi geçimlerini sağlayacak projeler üretsin. Şu ana kadar 21 köyde 84 aileye 168 adet süt sığırı ve 255 ton süt yemi verildi. Biz devlet olarak vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Dadağlı köyünde yapılan bu proje, desteğin göstergesidir. Biz vatandaşlarımıza balık vermeyi değil de balık tutmayı öğretiyoruz. Biz vatandaşlarımıza, olabildiğince bu konularda destek olmak istiyoruz. Devletimizin her alanda köylümüze ve çiftçimize destekler vermektedir.''

Yaptıkları desteklerden bütün vatandaşların yararlanmasını istediklerini kaydeden Anteplioğlu, her alanda proje yapabildiklerini ve vakfı herkese destek vererek kendi geçimini sağlar hale getirmek isteyen kurum olarak anılmasını istediklerini ifade etti.

Yeni projeler için bu ay sonunda ihaleye çıkılacağını anlatan Anteplioğlu, ''Vatandaşlarımız aklına gelebilecek her alanda projeler yapıyoruz. Bu ay sonunda yeni ihale açıyoruz. 236 ailemize de projelerimiz devam ediyor. Ayrıca vatandaşlarımızın aklında ''projelere dahil olursak yeşil kartımız iptal olur'' gibi bir sorun yoktur. Projelerden faydalanan vatandaşlarımızın yeşil kartı iptal olmaz. Eğer iptal edilecek olsaydı köyde kimse yeşil kartlı olamazdı. Vakfımız her zaman şartları taşıyan durumu zayıf olan insanların yanındadır'' diye konuştu.

Kahramanmaraş İl Tarım Müdürü Mehmet Göndoğdu da Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı olarak üretimin her aşamasında çiftçilere belli destekler ve teşvikler sağladıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Anteplioğlu ve beraberindekiler vatandaşlara süt sığırı dağıtımı gerçekleştirildi.

 


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22