banner56

İzleyici görmezden geldi!

İzleyici görmezden geldi!
İki haftalık gişesini Vandaki depremzedelere bağışlayacağını açıklayan Ali Özgentürkün son filmi Görünmeyeni ilk 3 günde sadece 94 kişi izledi.
 Ali Özgentürk, 11 Kasımda vizyona giren Görünmeyen filminin iki haftalık gişe gelirini Van depremzedelerinin ihtiyaçlarına bağışladığını açıklamaştı. ama film ilk haftasonunda büyük hayalkırıklığı yaşadı. 3 gün içinde filmi sadece 94 kişi izledi. Yani Görünmeyen için her seansta sadece iki bilet kesildi. Özgentürk filmde, dedesinin elli yıl önce günlüğüne yazdığı satırlardan yola çıkarak dönemin en parlak klasik müzik bestecilerinden Macar Béla Bartókun, 1930lu yıllarda Türk müziğini keşfetmek için Anadoluya yaptığı zorlu yolculuğu ve bu yolculuğun günümüze yansımalarını aktarıyor. 

Ntvmsnbcnin habeirne göre; film, İkinci Dünya Savaşına geri sayım yıllarında Avrupadaki baskıcı ve milliyetçi akımların Türkiyeye yansımalarını ve 30lardan başlayarak günümüze kadar bu siyasi atmosferin iz düşümlerini, dokunaklı insan öyküleriyle sergiliyor. Filmde, Macar besteci Bartókun bu yolculuğu, farklı kültürlerden gelen ve evlilik arifesindeki Recep ve Ebrunun bilmedikleri ortak geçmişleriyle yüzleşmelerine de sebep olacaktır. Ahmet Mekine İstanbul Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü kazandıran filmde ünlü besteciyi dünyaca ünlü Alman oyuncu Udo Kier canlandırıyor.
Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER