İstiklal Mobilya'nın sahibi ve BOYDAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı 50 yaşındaki Hacı Boydak, girdiği Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) 241.68 puan aldı

11 Ocak 2013 - 02:00

İstiklal Mobilya'nın sahibi ve BOYDAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı 50 yaşındaki Hacı Boydak, girdiği Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) 241.68 puan aldı.

İstiklal Mobilya'nın sahibi ve BOYDAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı 50 yaşındaki Hacı Boydak, girdiği Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) 241.68 puan aldı.

İşadamı Boydak, işlerini aksatmamak ve ailesine zaman ayırmak için Anadolu Üniversitesi Açıkögretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü'ne kayıt yaptıracağını ve şimdiden bu bölümün kitaplarını alıp ders çalışmaya başladığını söyledi.

İşadam Hacı Boydak, LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından Boydak Holding'in Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Merkez Çelik Center'da bilgisayar başına geçti ve aldığı puana baktı. 241.68 puan aldığını görünce gülümseyen Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, aslında Kayseri'deki Melikşah Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak istediğini, puanının da bazı bölümlere yetmesine karşın ailesini ihmal etmemek adına Açık Ögretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nü tercih ettiğini söyledi.

AİLESİ İZİN VERMEDİ

2.5 yıllık süreçte önce açık liseyi bitirip, ardından İngilizce öğrenmeye başladığını ve üniversite sınavlarına girdiğini belirten Boydak, şunları söyledi:

"Okumanın yaşı başı yok. Ailemden izin alsaydım, Melikşah Üniversitesi'ne kayıt yaptıracaktım. Ancak iş, üniversite derken ailemi ihmal etmemek adına Açıkögretim'e kayıt yaptıracağım. Hatta şimdiden Sosyoloji Bölümü'nün kitaplarını alıp ilk sınıftaki 7 derse çalışmaya başladım. Bu bölümü bitirdikten sonra Melikşah Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmak istiyorum. O zamana kadar da İngilizcemi mükemmel hale getireceğim. Biraz işten, biraz ailemden biraz da uykudan fedekarlık yapınca zoru başardım. İsteyince olduğunu gördüm."


Source: Karaman Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum