banner56

iOS kullanıcıları daha çok indiriyor...

iOS kullanıcıları daha çok indiriyor...
Bir yanda App Store, diğer yanda Android Market: Bu iki uygulama mağazası arasındaki fark inanılmaz!
Windows Phone 7, Android, iOS ve diğerleri... Bunların hepsi akıllı ceplerde kullanılan işletim sistemleri. Peki hangi işletim sisteminin kullanıcıları daha çok uygulama indiriyor İşte bunu merak edip araştıran Piper Jaffray, iOS kullanıcılarının daha çok; üstelik ücretli uygulamalar indirdiği sonucuna vardı.

Appleın uygulamaları sunduğu mağazası olan App Storeda 2010a göre %61 büyüyen bir indirme oranı mevcut. Üstelik ücretli uygulamaların indirilme oranında da artış görülüyor. Zira App Storeda ücretli uygulamaların başlangıç fiyatı 1,25 dolar olmasına rağmen %82si bedava uygulamalarla dolu olan uygulama mağazasında bir hayli de ücretli uygulama indirildiği belirtildi.

App Store ile Androidin uygulama mağazası karşılaştırılınca... Appleın uygulama mağazasında 425 binden fazla uygulamanın bulunduğu ancak Androidde buna karşılık olarak sadece 200 bin uygulama bulunduğu görülüyor. Ayrıca Appleın yeni iddiasına göre App Storeda 15 milyarıncı uygulama indirmesi gerçekleşmiş durumda. Fakat Androiddeki uygulama indirme sayısı 4,5 milyar civarında.

Bilgi için: Bilkom / Apple
Telefon: (216) 554 90 00

Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22