banner56

iOS için havadan güncellemeler geliyor mu

iOS için havadan güncellemeler geliyor mu
iPhoneda keşfedilen bu değişiklik, iOS 5deki bir yeniliğe mi işaret ediyor İşte o yenilik...
Yeni iOS ve Mac OS Xin detaylarının ortaya çıkacağı WWDC konferansına günler kala iOS 5deki bir özellik yanlışlıkla ortaya çıkmış olabilir. MacRumorsa göre uygulama kitaplığı için güncellemeleri kontrol ettiğinizde güncelleme sayfasındaki açıklamalar, yeni bir özelliğe işaret ediyor.

Resimde altı çizili olan metne göre böyle bir değişiklik ile kullanıcı, bir uygulamayı App Storedan elle yeniden indirmenin veya iTunes ile bir Apple cihazıyla eşitlemenin önüne geçebilir. Açıklamadan Otomatik İndirmenin de sadece uygulamalarla kalmayacağı anlaşılıyor. Bir süredir yapılan Appleın havadan yapılan güncellemeler üzerinde çalıştığı dedikoduları doğru çıkmışa benziyor.

Havadan
yapılan güncellemeler, mobil servis sağlayıcıları tarafından çeşitli nedenlerle genellikle tercih edilmiyor. Apple bu özelliği eklerse hangi servis sağlayıcıların bu özelliği destekleyeceği ise belli değil. Havadan yapılan güncellemeler Androidde sık sık rastlanıyor ancak Apple ürünlerinde bu tür güncellemeler kullanılmıyor. Diğer söylentilere göre ise iPhone 3GS ve diğer eski modeller, iOS 5i çalıştırmayacak.
Kaynak: Chip

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER