banner56

Hedefe Kilitlendik

Hedefe Kilitlendik
AK Parti İl Başkanı Süleyman Atik yaptığı basın açıklamasında " Geçtiğimiz 8 yılda yaşanan gelişmeler, huzur ve istikrar ortamının bizim için ne kadar önemli, olduğunu gösterdi."dedi

Atik açıklamasına şöyle devam etti: "Ülkemizin son yıllarda demokraside, ekonomide, sanayide, tarımda ve hayatın her alanında elde ettiği bütün kazanımların temelinde bu huzur ve istikrar ortamı vardır. Memleketimiz tüm dünyayı şaşırtan bir dinamizm içinde büyüyor ve kalkınıyorsa bunu geleceğine umutla bakan insanlarına borçludur.

Karaman özelinede bakacak olursak 2011 yılına ait özellikle dış ticaretten yine güzel haberler geliyor. TİM verilerine göre; ihracatımız da Ocak ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23 oranında artmış durumda… Bu rakam 2008 yılından sonraki en yüksek ihracat rakamı. Bu da gösteriyor ki, Türkiye genelinde olduğu gibi Karamanımızda da kalkınma alanında, üretim alanında bugün bir iyileşme, bir canlanma yaşanmaktadır. İnşallah bunun devamı daha da güzel gelecek, daha nice güzel haberler alacağız.

Cumhuriyetin 100. Yılında Ülkemiz şahlanacak. 2023’te hedefimiz ekonomide ilk on ülke arasında yerimizi almak, inşallah bu ülke bunu da başaracak. 2023 hedeflerimizden bazılarını ifade etmem gerekirse: Kişi başına milli geliri 25 bin dolar seviyesine çıkaracağız. İhracatı 500 milyar dolara, dış ticaret hacmini 1 trilyon dolara yükseltmek için çalışacağız. İstihdam oranını 10 puan artırarak çalışan nüfusumuzu 30 milyona kadar yükseltmeye gayret edeceğiz. İşsizlik oranını Türkiye genelinde inşallah yüzde 5’lere kadar gerileteceğiz.

Bu yüzden 2023 yılının Türkiye’si için bugünden hedefler koyuyoruz. Hepimiz daha mutlu, daha müreffeh bir Türkiye hayal ediyoruz. Hayal ediyoruz ama asla hayalci değiliz; millet olarak bütün hedeflerimizi yakalayacak potansiyele fazlasıyla sahip olduğumuzu geçen sekiz buçuk yıllık sürede ispat ettik. Şimdi bu ulvi hedefe ulaşmak için daha çok çalışmamız gerekiyor. Her birimizin üzerine düşen vazifeler var. Ülkenin her bir ferdi bu hedeflere kilitlenmelidir. Biz Teşkilat olarak hedefe kilitlendik, Allah Ülkemizi muvaffak etsin" dedi.Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22