banner56

Hanımlar Lokali ve Sevgi Evi nden Örnek Davranış

Hanımlar Lokali ve Sevgi Evi nden Örnek Davranış
Karaman Belediyesi Mümine Hatun Hanımlar Lokali ve Sevgi Evi hanımları örnek bir harekette bulunarak yardıma muhtaç öğrenciler yararına bir kermes düzenledi.

Eğitime Destek amacıyla Aktekke Kent Meydanı’nda açılan kermes de, Mümine Hatun Hanımlar Lokali ve Sevgi Evi hanımları, evlerinde yaptıkları çeşitli tatlı, pasta, börek, batırık, çiğ köfte gibi sevilen lezzetleri vatandaşlara ikram ediyor. Karşılığında düşük bir ücret alan hanımlar, buradan elde edilen gelirle on beş üniversite öğrencisinin eğitim ihtiyaçlarını karşılıyor.        

Sevgi Evi ve Hanımlar Lokali olarak bu tür etkinlikleri düzenli olarak yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’nun eşi Hilal Uğurlu: “Hanımlara faydamız olsun diye Sevgi Evi ve Hanımlar Lokali’nde hem spor faaliyetleri yaptırıyoruz hem de çeşitli dallarda kurslar düzenliyoruz. Halk Eğitim destekli ve sertifikalı kurslarda bayanlarımız el becerilerini geliştirerek aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Açtığımız kermeslerle okuttuğumuz talebelere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ailelerinden çok fazla destek görmeyen on beş tane üniversite öğrencimiz var. Elimizden gelen her gayreti göstererek iki yıldır bu öğrencilere her ay düzenli olarak para gönderiyoruz. Onlara bir katkımız olsun istedik ve sağolsun hanımlarımız evlerinden çeşitli şeyler getirerek kermesimize katkı sağladılar.” dedi. 

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER