banner56

Güzeloğlu, Mutlularla bir araya geldi

Güzeloğlu, Mutlularla bir araya geldi

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ilçe ziyaretleri kapsamında Mersin’in Mut ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. 


Mut Ziraat Odası Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda Mut İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin tarafından bir sunum yapılırken, burada konuşan Vali Güzeloğlu, çevre düzeni planının hakkında bilgi verdi. Kentlerin gelişmesinin çevre düzeni planına olma zorunluluğunun bulunduğunun altını çizen Güzeloğlu, "Bugün dünyanın 16'ncı büyük ekonomisi olan Türkiye, 2023 hedefimiz doğrultusunda dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer almayı kendisine hedef edinmiş bir durumundadır" dedi.


 


Mersin'in ülkenin 2023 hedefine yürüyüşünü güçlendiren illerin başında geldiğini vurgulayan Güzeloğlu, şöyle devam etti.


"Ülkemiz hedeflerinin yanında Mersin olarak bizim hedefimiz de Türkiye'nin en gelişmiş ilk 5 kenti arasında yer almaktır. İlimiz gelişirken Mut ilçemiz de gelişecek. Çünkü Mut ilçemizde tarım, enerji yatırımları ile turizm altyapısı var. İsteğimiz var olan zenginliklerin çocuklarımıza iş ve aş olarak dönmesidir. Ülkemizin değerlendirilebilir neyi varsa onu değerlendireceğiz" ifadesini kullandı.


 


Silifke-Mut arasındaki 112 kilometrelik yolun 57 kilometresinin yapıldığı, Mut-Sertavul geçiti arasındaki yolun ise çok kısa bir sürede tamamlanacağının bildirildiği toplantıda, özel sektör tarafından yapılacak olan Mut Barajı'nda 1 milyar 700 milyon, Mut-Dereyurt Gölet’inde ise 1 buçuk milyon metreküp su tutulacağı, Hacınuhlu Göleti ile de bin 160 dekar arazinin suyla buluşacağı ifade edildi. Yapımına 2012 yılında başlanan, 5 bin 95 hektar alanın sulanacağı Kayraktepe Barajı ile birlikte su altında kalacak köylerde yaşayan vatandaşlarımızın da yeni yerleşim yerlerine sevk edileceği belirtildi.


 


Toplantıda yer alan köy ve mahalle muhtarlarının taleplerini ve sorunlarını dinleyerek yetkilileri talimatlandıran Güzeloğlu, daha sonra ilçeden ayrıldı.


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 00:39
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22