banner56

Gaziantep'te hava değişimine gelen 22 yaşındaki asker, kuyumcu soydu

Gaziantep'te hava değişimine gelen 22 yaşındaki asker, kuyumcu soydu

Gaziantep'te, kalp rahatsızlığı nedeniyle hava değişimine gelen 22 yaşındaki bir kişi, kuyumcu soymaya kalktı. Zanlı, kuyumcunun direnmesi ve çevredekilerin olay yerine koşması üzerine paniğe kapılıp yaya olarak kaçmaya çalışırken, vatandaşlar tarafından yakalandı.

Kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süre önce askerlik görevini yaptığı Ankara'dan Gaziantep'e, hava değişimine geldiği öğrenilen 22 yaşındaki Samet Basut, yüzük alma bahanesiyle Beyazlar Mahallesi, Samlı Hacı Ökkeş Caddesi üzerindeki 34 yaşındaki Yunus Kapısız'ın işlettiği Yunus Kuyumculuk'a girdi. Kuyumcudan yüzükleri çıkarmasını isteyen Samet Basut, bu sırada iş yeri sahibi Yunus Kapısız'ın yüzüne biber gazı sıkarak, tezgahın üzerindeki yüzükleri avuçlayarak kaçmak istedi. Ancak iş yeri sahibi gözüne biber gazı sıkılmasına rağmen direnince, zanlı Samet Basut elindeki sopayla kuyumcunun kafasına vurarak aldığı yüzüklerle kaçmaya çalıştı.

Çevredeki vatandaşların fark ederek olay yerine doğru koştuklarını gören Basut, elindeki yüzüklerin bazılarını düşürdü. Paniğe kapılan Samet Basut kaçarken, ayakkabısının birini de olay yerinde bıraktı. Tek ayakkabı ile kaçarken vatandaşlar tarafından yakalanan Basut, kısa sürede olay yerine giden polis ekiplerine teslim edildi. Yapılan üst aramasında 7 adet altın yüzük çıkan zanlı, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Zanlının, olay yerinden kaçmak için önce bir ticari taksiye binmek istediği, ticari taksi sürücüsünün durumundan şüphelenerek aracına almaması üzerine taksiyi tekmelediği ve camını kırdığı daha sonra da girdiği ara sokakta yabancı plakalı bir otomobili çalmak için camını kardığı fakat çalıştırmayı başaramadığı belirtildi.

Bu arada, kafasına aldığı sopa darbesiyle yaralanan kuyumcu Yunus Kapısız ise ambulansla Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Öte yandan, zanlının kuyumcu dükkanında kaçış anı komşu esnafın güvenlik kamerasına takıldı.

 


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22