banner56

Gazeteci-yazar Alper Faik Genç vefat etti

Gazeteci-yazar Alper Faik Genç vefat etti
Gazeteci-Yazar Alper Faik Genç son kitabının tanıtımı için gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde vefat etti. Hayatını Londrada sürdüren Faik Genç, bayram tatili ve kitap tanıtımı için gittiği Kuzey Kıbrısta hayata gözlerini…
Gazeteci-Yazar Alper Faik Genç son kitabının tanıtımı için gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde vefat etti.

Hayatını Londrada sürdüren Faik Genç, bayram tatili ve kitap tanıtımı için gittiği Kuzey Kıbrısta hayata gözlerini kapadı.

KKTC Cumhurbaşkanlığı eski Özel Kalem Müdürü ve eski Londra Basın Müşaviri Alper Faik Genç, ikinci baskısı yapılan İngilizce "The Cyprus Tragedy" adlı kitabını basına ve resmi makamlara sunduktan sonra, cuma akşamı İngiltereye dönüş hazırlığı yaparken rahatsızlanarak Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine kaldırılmıştı.

75 yaşında hayata gözlerini yuman Genç, 12 yıl süreyle KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaşın Özel Kalem Müdürlüğünü yaptı. Genç, Londrada KKTC Basın Müşavirliği görevlerinden sonra 1993te kendi isteğiyle emekli olmuş ve İngilterede yaşamaya başlamıştı.

Geçen yıl "Denktaşı Anlatıyorum, Yarım Asırda Denktaş" adlı kitabını yayınlayan Genç, bu yıl da 1978 yılında ilk baskısı yapılan İngilizce "The Cyprus Tragedy" adlı kitabının 2. baskını gerçekleştirmişti.

Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22