banner56

Futbol Federasyonu karar almak için elindeki belgelerin yeterli olduğu görüşünde

Futbol Federasyonu karar almak için elindeki belgelerin yeterli olduğu görüşünde
Kamuoyu ve hukukçular günlerdir, “Federasyona gönderilen belgelerle bir yere varılabilir mi? Ya eksik dosyalar varsa?” tartışmasına girerken, yapılan ilk değerlendirmede bir sonuca gidilebileceği düşüncesinin oluştuğ

Kamuoyu ve hukukçular günlerdir, “Federasyona gönderilen belgelerle bir yere varılabilir mi? Ya eksik dosyalar varsa?” tartışmasına girerken, yapılan ilk değerlendirmede bir sonuca gidilebileceği düşüncesinin oluştuğu ve federasyonun 15 gün içinde kararını vereceği konuşuluyor.

Milliyet spor yazarı Cemal Ersen federasyonun nabzını tuttu ve karara ilişkin ipuçlarını yazdı. Futbol Federasyonu’nun şike iddialarına yönelik yürütülen soruşturmaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca gönderilen belgelerin ligler başlamadan bir karar almak için yeterli olduğunu düşündüğü öğrenildi.

ETİK KURULU'NUN RAPORU ÖNEMLİ

Türkiye’de futbolu daha fazla soğutmamak ve heyecanı geri getirmek için önümüzdeki 15 gün içinde soruşturmada adı geçen kulüplerle ilgili kamuoyuna açıklama yapmayı planlayan federasyonun, sürecin hız kazanması adına elinden gelen gayreti gösterdiği bildirildi.
Yaklaşık bir haftadır dosyaları inceleyen Etik Kurulu’nun hazırlayacağı rapora göre kendisine bir yol haritası çizecek olan Futbol Federasyonu, ya bazı takımların şike olayına karıştığına kanaat getirecek ve disiplin talimatının kendisine verdiği yetkiyi kullanarak küme düşürme kararı alacak, ya da kendisine iletilen belgelerin herhangi bir işlem yapmaya yeterli olmadığı hükmüne varacak.

FİKSTÜRÜN AĞUSTOS SONUNA ERTELENMESİ KARAR İÇİN İŞARET

Futbol Federasyonu’nun Süper Lig’in fikstür çekimini ağustos ayının son haftasında yapma kararı alması da, bu tarihten önce kamuoyuna resmi bir açıklama yapılacağının işareti olarak algılandı.

Bu arada federasyonun liglere verilen bir aylık arada bazı organizasyonlar planladığı ve kulüplerle yapılacak görüşmelerin ardından önümüzdeki günlerde bununla ilgili sürpriz bir karar alabileceği de bildirildi


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22