banner56

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, başkanlığa aday olmayacağını açıkladı

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, başkanlığa aday olmayacağını açıkladı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, bir basın toplantısı düzenleyerek görevi bıraktığını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, bir basın toplantısı düzenleyerek görevi bıraktığını açıkladı.

Mövenpick Otel'de gerçekleştirilen basın toplantısında Özgener, 29 Haziran'da yapılan genel kurulda TFF başkanlığı için aday olmayacağını ifade etti.

Konuşmasında özellikle futbolda kaos yaratan kulüp yöneticilerini sert bir dille eleştiren Özgener şunları söyledi:

"PIRILTILI YAŞAM SÜREN FUTBOLCULAR ACILARLA BURAYA GELDİ"

"Bu konuşma benim için çok fazla anlam taşıyor. Basına önümüzdeki hafta yemekli toplantı düzenleyip, sorularını yanıtlayacağım. Tüm konuşmalarımda hep futbol ailesi kavramında bahsettim. Bu kavramın altında tüm futbol camiası unsurları var. Pırıltılı yaşam sürdürdüğünü sandığınız futbolcular acılarla buralara geliyorlar."

"FUTBOLUN GÜZELLİĞİNİ KURALLAR SAĞLIYOR"

"Futbol ailesini oluşturan değerlerin başında futbol aşkı geliyor. 2010-2011 sezonuyla birlikte TFF'de 3,5 yıllık görev süremizi geride bıraktık. Bu 3,5 yılda sevinçli anlarımızı paylaştık. Maalesef çoğu zaman tansiyonu yüksek ortamlarda bir araya geldik. Futbol ailesi olarak çok sevdiğimiz futbol için kurallara uymak zorundayız. Futbol güzel bir oyun ve oyunun güzelliğinin büyük bir bölümünü bu kurallar sağlıyor."

"FUTBOLUN YAZILI OLMAYAN KURALLARINA SIKI SIKIYA BAĞLANDIK"

"Biz futbol yazılı ve yazılı olmayan kurallarını uygulamaya çalıştık. Bu kurallarında bize her zaman yadım edeceğini biliyorduk. Yazılmayan kuralların içinde dürüstlük, tarafsızlık, insaniyet gibi değerlerin olduğunun farkındaydık. Futbolun yazılı olmayan kurallarına sıkı sıkıya bağlı olmamız lazım."

"BAZI YÖNETİCİLER ŞİDDETİ KÖRÜKLEDİ"

"Bazı yönetcilerin kişisel hırslarını öne çıkartarak görev yaptıklarını gördük. Bazı kulüp yöneticileri arkalarındaki taraftar desteğiyle ne yaptıklarını bilemiyorlar. Her sezon sergiledikleri tiyatrolarla futbola gerçekten emek verenlerin takdir edilmelerini engelliyorlar. Türk futbolunun tartışmasız en büyük sorunu olan şiddeti sürekli körüklüyorlar. "

"ŞİDDETİ KÖRÜKLEYEN YÖNETİCİLER SEYİRCİ SAYISINI AZALTTI"

"TFF olarak biz de bilimsel araştırmalar yapıyoruz. Bu araştırmanın sonucunu ileride sizlerle paylaşacağız. Şiddet futbolumuzu etkileyen en kötü olgudur. Futbol diyince aklımıza gelen ilk kelime şiddet. Her fırsatta mikrofon başına, kamera karşısına geçen bazı yöneticiler aslında müsabakalara gelen seyirci sayısını azaltıyor. Bu son derece önemli ekonomik değer şiddete kurban ediliyor. Şiddet konusunda son derece önemli bir yasa çıkartılırken, medyamız bu yasa için destek verirken bazı yöneticilerin şiddet konusunda sınıfta kaldı."


Source: Karaman Haber
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 02:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER